Trwa ładowanie...
Poseł PiS Andrzej Jaworski po orzeczeniu TK: prezesa Trybunału spotka stosowna kara
Mariusz Szymczuk

Poseł PiS Andrzej Jaworski po orzeczeniu TK: prezesa Trybunału spotka stosowna kara

- Trybunał Konstytucyjny rozprawił się ze złą ustawą, którą Platforma zaskarżyła do Trybunału, uznając nasze racje, uznając te zapisy za niekonstytucyjne - stwierdził Sławomir Neumann z PO. - Trybunał potwierdził zdanie większości prawników. Dobrze by było, gdyby dotarło to do prezesa Kaczyńskiego, do największych prawników w Prawie i Sprawiedliwości, że jednak się mylą, że warto posłuchać innych i wycofać się z tej ścieżki - dodał.

Share
d389k3d

- Nie wyobrażam sobie, żeby tak upolityczniony Trybunał, gdzie są osoby wybrane przez Platformę Obywatelską, napisał cokolwiek innego. Realizują swoje zadania polityczne i tak naprawdę to dzisiejsze wypłynięcie wcześniej wyroku pokazuje, że jest to ciało polityczne - stwierdził Andrzej Jaworski z PiS.

- Po tym, co się dzisiaj stało, przewodniczący Trybunału Konstytucyjnego powinien zamknąć się w swoim pokoju, posypać głowę popiołem i złożyć dymisję, bo tak skompromitowanej osoby w sądownictwie jeszcze nie widziałem - dodał Jaworski. - Myślę, że wcześniej czy później spotka go za to stosowna kara - uznał.

Ryszard Petru z Nowoczesnej podkreślił z kolei, że większość rządząca jest zobowiązana wykonać wyrok TK w najbliższym czasie. - Jeżeli tego nie zrobi, to mamy największy kryzys konstytucyjny w historii Rzeczpospolitej i konstytucyjny zamach stanu - powiedział.

d389k3d

Podziel się opinią

Share
d389k3d
d389k3d
Więcej tematów