Trwa ładowanie...
d1y9q04
Poseł John Godson kontuzjowany na poligonie wojskowym
Mariusz Szymczuk

Poseł John Godson kontuzjowany na poligonie wojskowym

Garnitury i garsonki zamienili na moro i ruszyli w teren. Pięćdziesięciu posłów z różnych partii odwiedziło w poniedziałek poligon w Wesołej w Warszawie. Parlamentarzyści przeszli tam jednodniowe szkolenie wojskowe. - Było strzelanie, tor przeszkód, czołganie się z bronią pod drutem kolczastym, udzielanie pierwszej pomocy, ewakuacja z miejsca wypadku, testowaliśmy też maski gazowe - wylicza posłanka PO Agnieszka Pomaska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1y9q04

Z poligonu nie wszyscy wrócili cali i zdrowi. Kontuzja przytrafiła się posłowi PSL, Johnowi Godsonowi. Konieczna była drobna pomoc lekarza.

Po zajęciach posłowie zjedli wojskową grochówkę, Wszyscy uczestnicy szkolenia otrzymali też specjalne certyfikaty. Do wyjazdu na poligon, już w marcu, zaprosił posłów marszałek sejmu Radosław Sikorski.

- Ponieważ żyjemy w niespokojnych czasach i jest zapotrzebowanie, to ustaliłem z panem ministrem obrony, że będzie możliwość wyjazdu na poligon, przejścia szkolenia, odbycia strzelania zakończonego tradycyjną grochówką - mówił wówczas marszałek.

d1y9q04

Podziel się opinią

Share

d1y9q04

d1y9q04
Więcej tematów