Trwa ładowanie...

Poseł Jarosław Krajewski oskarża Donalda Tuska ws. Amber Gold

- Donald Tusk miał szereg narzędzi, żeby przerwać przestępczą działalność Amber Gold - powiedział w RDC poseł PiS Jarosław Krajewski i dodał, że gdyby administracja rządowa wsparła pracę Komisji Nadzoru Finansowego nad tą sprawą, nie byłoby tylu poszkodowanych.

Share
Poseł Jarosław Krajewski oskarża Donalda Tuska ws. Amber Gold
Źródło: Wikimedia Commons, Fot: Adrian Grycuk
d2qsqjf

Jarosław Krajewski podkreślił, że do końca 2011 r. zajmująca się sprawą Amber Gold Komisja Nadzoru Finansowego była swoich działaniach "osamotniona". W ocenie polityka, będącego członkiem komisji śledczej ds. Amber Gold, z dotychczasowych przesłuchań pracowników KNF wynika, że nie otrzymali żadnego wsparcia ze strony innych organizacji rządowych.

- Jeżeli Donald Tusk stwierdził po wybuchu afery, że premier polskiego rządu, mający dużą władzę polityczną, nie ma możliwości i nie powinien ingerować w decyzje ludzi, kiedy chcą lokować swoje oszczędności, to pokazuje to filozofię rządzenia PO - skomentował Krajewski.

d2qsqjf

Polityk podkreślił, że "prawidłowa" reakcja państwa pozwoliłaby na zatrzymanie osób zaangażowanych w proceder jeszcze w 2010 r. - Wtedy liczba poszkodowanych byłaby na poziomie kilkuset osób i dużo łatwiej byłoby mówić o odzyskaniu środków, które wpłynęły do Amber Gold - stwierdził.

Krajewski uznał, że sprawa przedsiębiorstwa założonego przez Macieja Plichtę jest "kwintesencją teoretycznego państwa Platformy Obywatelskiej".

d2qsqjf

Podziel się opinią

Share
d2qsqjf
d2qsqjf
Więcej tematów