Trwa ładowanie...

Porywiste wichury nad całą Polską. Ponad 72 tys. odbiorców bez prądu

Awarie energetyczne pojawiły się aż w 10 województwach. Najgorzej jest na Pomorzu, gdzie bez dostępu do sieci jest 53 tys. odbiorców.

Share
Porywiste wichury nad całą Polską. Ponad 72 tys. odbiorców bez prądu
Źródło: Shutterstock.com
d4eyy7k

Silne wchury najbardziej dotknęły mieszkańców Pomorza - odciętych od sieci zostało 53 tysięcy odbiorców. Szacuje się, że na Podlasiu bez prądu jest siedem tysięcy odbiorców, natomiast na Warmii i Mazurach jest ich cztery tysiące. - Awarie energetyczne występują na terenie 10 wojewódźtw - poinformował Marek Kubiak, dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

W sobotę w miejscowości Rybaki w powiecie kościerskim na Pomorzu na drzewo spadło na samochód, w którym był 7-letni chłopiec. Pomimo natychmiastowej pomocy medycznej dziecka nie udało się uratować.

d4eyy7k

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia dla województwa pomorskiego. Porywy wiatru w nocy, zwłaszcza nad morzem mogą osiągać 100 km/h.

Przez całą niedzielę w całym kraju utrzyma się duże zachmurzenie. Wszędzie możemy spodziewać się opadów deszczu. Jedynie wysoko w Tatrach spadnie śnieg. Najbardziej intensywne opady meteorolodzy zapowiadają dla północnych i północno-wschodnich rejonów naszego kraju - tam spadnie od 5 do 15 litrów wody na metr kwadratowy.

Na termometrach od 6 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 9 stopni w centrum kraju. Jedynie 10 stopni osiągnie temperatura na zachodzie Polski. Powieje zachodni, umiarkowany i dość silny wiatr w porywach osiągający do 80 kilometrów na godzinę, na północy możliwe są porywy do 90 km/h.

d4eyy7k

W pierwszy dzień świąt na północy i wschodzie kraju będzie pochmurno. Na pozostałym obszarze pojawią się przejaśnienia.

ZOBACZ WIDEO: Marta Wierzbicka walczy z wiatrem

d4eyy7k

Podziel się opinią

Share
d4eyy7k
d4eyy7k
Więcej tematów