Trwa ładowanie...

Porwanie 12-latki. Zatrzymano domniemanych sprawców

Trzy osoby zostały zatrzymane w związku z porwaniem 12-letniej dziewczynki. Do zatrzymania doszło na terenie powiatu nowogardzkiego. Dziecko zostało uprowadzone w piątek około godziny 21 w Golczewie w woj. zachodniopomorskim. Dziewczynka wracała do domu, gdy przejeżdżający samochód zatrzymał się, a dziecko zostało wciągnięte do środka - powiedziała Wirtualnej Polsce rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Małgorzata Wojciechowicz.
Share
Porwanie 12-latki. Zatrzymano domniemanych sprawców
Źródło: PAP, Fot: Marcin Bielecki
d41l8jb

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie przekazała, że około godziny 9 na terenie powiatu nowogardzkiego policja zatrzymała trzy osoby związane z porwaniem 12-latki. Rozpoczęto czynności procesowe, a zarzuty i decyzje w tej sprawie ma podjąć Prokuratura Rejonowa w Kamieniu Pomorskim.

Na konferencji zorganizowanej przez Komendę Wojewódzką Policji, insp. Piotr Ostrowski poinformował, że w poszukiwania zaangażowanych było 350 funkcjonariuszy, a także mieszkańcy Golczewa oraz okolicznych miejscowości. Ponadto w działaniach sztabu kryzysowego brali również udział funkcjonariusze CBŚP oraz wykorzystano środki techniki specjalnej.

Jak mówił insp. Ostrowski akcja została przeprowadzona w dwóch etapach. Pierwszy - odzyskanie dziewczynki oraz oddanie jej pod opiekę medyczną. Drugi - obława i zatrzymanie porywaczy.

d41l8jb

Do pierwszego zatrzymania doszło nad ranem, 15 km od Golczewa. Kolejne dwie osoby zatrzymano na jednym z punktów kontrolno-blokadowych zorganizowanych przez policję.

Przejęcie dziewczynki miało miejsce w nocy. Brali w nim udział policjanci wracający ze szkolenia w Szczytnie, którzy widząc poszukiwane, niebieskie Tico, zatrzymali je i próbowali wylegitymować kierowcę. Następnie jeden z policjantów wybił szybę, jednak podejrzany ruszył, zjeżdżając na leśną drogę.

Pojazd odnaleziono kilkaset metrów dalej. Na tylnym siedzeniu znajdowała się dziewczynka. Porywacz zbiegł zanim funkcjonariusze dobiegli do samochodu.

Jak poinformowała rzeczniczka prokuratury, dziewczynka została oddana pod opiekę lekarzy, ale jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Jej przesłuchanie ma się odbyć najszybciej jak to będzie możliwe.

d41l8jb

Na konferencji zorganizowanej przez Prokuraturę Okręgową w Szczecinie rzecznik potwierdziła, że zatrzymano dwóch mężczyzn i jedną kobietę. Podejrzani są przesłuchiwani.

Jak donosi RMF, uprowadzenie miało motyw seksualny, a wśród zatrzymanych jest osoba wcześniej notowana za takie przestępstwa. Z relacji reportera RMF wynika, że to 31-letni Ryszard D. Zatrzymano także 24-letniego Piotr S., notowanego za kradzieże i rozboje.

Policja podziękowała wszystkim za pomoc w poszukiwaniach. Swoją wdzięczność wyraził także minister Błaszczak, który na Twitterze docenił prace funkcjonariuszy.

Informacje o porwaniu policja otrzymała błyskawicznie, od właścicieli restauracji, którzy usłyszeli krzyki i zawiadomili odpowiednie służby.

d41l8jb

Dziewczynka została wciągnięta do samochodu w centrum Golczewa około godz. 21:00. Służby natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia o zaginięciu dziecka rozpoczęły poszukiwania.

12-latkę odnaleziono przed północą w kompleksie leśnym kilometrów za Golczewem - pod miejscowością Trzechel (gm. Nowogard). Niedaleko miejsca, w którym znajdowało się dziecko, odnaleziono także porzucony samochód - niebieskie Daewoo Tico - którym porwano dziewczynkę. Policja zabezpieczyła pojazd do pobrania śladów.

d41l8jb

Podziel się opinią

Share
d41l8jb
d41l8jb
Więcej tematów