Trwa ładowanie...
d3eim7p
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Porwani pracownicy konsulatu Tunezji są w dobrym stanie

10 uprowadzonych pracowników konsulatu Tunezji w stolicy Libii Trypolisie jest w dobrym stanie i nawiązano kontakt z ich porywaczami - oświadczył minister spraw wewnętrznych w samozwańczym rządzie libijskim Mohamed Szaitir.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Konsulat Tunezji w Trypolisie
Konsulat Tunezji w Trypolisie (PAP/EPA, Fot: STR)
d3eim7p

Jak podały w piątek tunezyjskie władze, uzbrojeni napastnicy zajęli tego dnia konsulat i porwali 10 jego pracowników. Tunezja jest jednym z niewielu państw utrzymujących swe oficjalne przedstawicielstwa w Trypolisie. Kontrolujący stolicę rząd Libii nie jest uznawany przez wspólnotę międzynarodową.

- Jestem w kontakcie z ugrupowaniem, które uprowadziło tunezyjski personel, i mam nadzieję, że zostanie on wkrótce uwolniony. Są oni w dobrym stanie - powiedział Szaitir Reuterowi.

Libia znalazła się w stanie anarchii w następstwie walk między byłymi uczestnikami wspieranej przez NATO zbrojnej rebelii, która w 2011 roku obaliła wieloletnią dyktaturę Muammara Kadafiego. Osią konfliktu jest rywalizacja o władzę polityczną i kontrolę nad bogatymi libijskimi zasobami ropy.

d3eim7p

Latem ubiegłego roku luźna koalicja zbrojnych ugrupowań o nazwie Jutrzenka Libii przejęła władzę nad Trypolisem, zmuszając rząd do przeniesienia się do wschodniej części kraju, gdzie nadal funkcjonuje.

Poza kontrolą obu skonfliktowanych ze sobą libijskich rządów znajdują się znaczne obszary kraju, penetrowane przez powiązanych z Państwem Islamskim sunnickich ekstremistów.

d3eim7p

Podziel się opinią

Share

d3eim7p

d3eim7p
Więcej tematów