Trwa ładowanie...
d1jkiwk

Poruszający wpis premiera Mateusza Morawieckiego. Wspomina ojca

"Dzisiaj ojciec, gdyby żył, miałby 79 lat" - pisze w najnowszym poście na Facebooku premier Mateusz Morawiecki. "W tym roku po raz pierwszy 3 maja nie mogliśmy mu złożyć życzeń, ale wspominaliśmy go ze wzruszeniem" - zaznacza.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premier Mateusz Morawiecki wspomina śp. ojca, który obchodziłby teraz urodziny
Premier Mateusz Morawiecki wspomina śp. ojca, który obchodziłby teraz urodziny (KPRM)
d1jkiwk

Premier Mateusz Morawiecki zamieścił na Facebooku czarno-białe zdjęcie swojego ojca śp. Kornela Morawieckiego. "Dzisiaj ojciec, gdyby żył, miałby 79 lat" - napisał szef rządu.

Śp. Kornel Morawiecki urodził się 3 maja. "Dokładnie 150 lat po uchwaleniu Konstytucji Trzeciego Maja" - podkreślił premier. Opisał, jak rodzina co obchodziła rocznicę urodzin jego ojca oraz rocznicę uchwalenia ustawy zasadniczej.

"W czasach PRL, kiedy nie było oficjalnych obchodów święta Konstytucji, organizowaliśmy w naszym wiejskim domu spotkania towarzyskie. Przy ognisku zbierali się nasi przyjaciele i znajomi, by wspólnie obchodzić urodziny ojca, a przy okazji dyskutować, także na tematy związane z ustrojem Polski, a więc i Konstytucją. Śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, w tym powszechnie znany Mazurek Trzeciego Maja. Ojcu życzyliśmy zdrowia, wytrwałości w działaniu i nadziei, by kolejne urodziny były obchodzone wspólnie w wolnej Polsce" - zaznaczył.

d1jkiwk

Przyznał, że w tym razem ten dzień wyglądał inaczej. "W tym roku po raz pierwszy 3 maja nie mogliśmy mu złożyć życzeń, ale wspominaliśmy go ze wzruszeniem. Był nie tylko odważnym człowiekiem i wielkim polskim patriotą, ale dla nas był po prostu ciepłym, dobrym i kochanym tatą" - napisał premier Morawiecki.

Kornel Morawiecki był założycielem Solidarności Walczącej, posłem oraz marszałkiem seniorem Sejmu VIII kadencji. Zmagał się z rakiem trzustki. Mimo to planował start w wyborach parlamentarnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1jkiwk

Podziel się opinią

Share

d1jkiwk

d1jkiwk
Więcej tematów