Trwa ładowanie...
d39d8gn

Poruszający wpis o. Grzegorza Kramera. "Być fałszywie oskarżonym to nie jest przygoda"

"Kiedy zbliżają się zajęcia z dziećmi, czy to w parafii, czy w szkołach, to naprawdę boli mnie brzuch" - pisze o. Grzegorz Kramer. Jezuita zauważa, że dziś uczciwi księża muszą żyć w strachu. Boją się, czy ktoś nie oskarży ich niesłusznie o pedofilię. Jemu się to przytrafiło.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
O. Grzegorz Kramer przypomina, że za grzechy księży cierpi cały Kościół
O. Grzegorz Kramer przypomina, że za grzechy księży cierpi cały Kościół (East News, Fot: Artur Zawadzki)
d39d8gn

"Tak, jestem całym sobą za ochroną dzieci i dorosłych przed wykorzystywaniem, ale wiem, że sam staję się kimś, kto nie żyje w pełni, bo się boi tego, że kiedyś zostanie oskarżony za to, czego nie zrobił" - napisał na swoim blogu o. Grzegorz Kramer.

Jezuita odniósł się do swoich doświadczeń związanych z problemem pedofilii. Zauważył, że chociaż sam ma czyste sumienie, musi żyć w strachu. "Nie, nie jest tak, że uczciwy człowiek, który nikogo nie skrzywdził, nie powinien się bać. Lęk jest i trudno z jego istnieniem dyskutować - twierdzi.

I przytacza historię sprzed lat, gdy sam został fałszywie oskarżony o molestowanie. Sprawa szybko się wyjaśniła, ale piętno zostało. " (...) Dobrze wszyscy wiemy, że być fałszywie oskarżonym to nie jest przygoda, która dobrze się kończy, ale to dramat udowodnienia swojej niewinności i opinia, która idzie z tobą do końca życia. Jeśli to oskarżenie w ogóle przeżyjesz" - uznał.

d39d8gn

Zobacz także: Biedroń miał łączyć. Po wpadce jest atakowany zarówno z lewej, jak i z prawej strony

O. Kramer wyznał, że "kocha dzieci", ale musi się od nich izolować. "Wiecie, że boję się chodzić na zajęcia z nimi? Boję się ich spontaniczności, tego, że któreś przyjdzie i się przytuli, dotknie mnie, będzie bliżej niż metr ode mnie. Kiedy zbliżają się zajęcia z dziećmi, czy to w parafii, czy w szkołach, to naprawdę boli mnie brzuch" - twierdzi.

d39d8gn

I dodaje, że "wielu księży tak ma". "Fajni ludzie, którzy chcieli sobą pokazać, że Bóg kocha człowieka, boją się być oskarżonymi - pisze o. Grzegorz Kramer.

Źródło: grzegorzkramer.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

d39d8gn

d39d8gn
d39d8gn
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów