Trwa ładowanie...

Portugalski żeglarz i zawody Ironman. Zobacz najlepsze zdjęcia tygodnia

Spośród tysięcy zdjęć opublikowanych w ubiegłym tygodniu w agencjach fotograficznych, te zrobiły na nas największe wrażenie. Jedne poruszą, inne bawią, ale wszystkie opowiadają jakąś historię. Zobacz, żeby zrozumieć.

Portugalski żeglarz i zawody Ironman. Zobacz najlepsze zdjęcia tygodniaŹródło: PAP, fot: Tytus Żmijewski
d4bprcw
d4bprcw
Forum
Źródło: Forum, fot: Krystian Maj

Warszawa, miejsce samospalenia w proteście przeciwko rządowi. 54-latek z Niepołomic podpalił się w czwartek wieczorem przed Pałacem Kultury i Nauki Warszawie, a wcześniej rozrzucił ulotki krytykujące rządy Prawa i Sprawiedliwości.

Getty Images
Źródło: Getty Images, fot: Matt Cardy

Do Polski przyniósł piękną pogodę, w Irlandii siał spustoszenie. Huragan Ofelia na wyspie osiągał prędkość nawet do 150 km/h i narobił sporo zniszczeń. Zrywał dachy, a gigantyczne fale zalewały ulice. Sprowadził także jeszcze inne zagrożenie – portugalskiego żeglarza. To właśnie to stworzenie widoczne jest na powyższym zdjęciu. Choć mylone z meduzą, jest szalenie niebezpieczne. Wywołane przez niego oparzenia bywają dla człowieka zabójcze. To właśnie z powodu wyrzucenia na brzeg portugalskich żeglarzy irlandzka straż przybrzeżna ostrzegała w minionym tygodniu przed zbliżaniem się do tamtejszych plaż.

PAP/EPA
Źródło: PAP/EPA, fot: LAVANDEIRA JR

Pożary trawią Hiszpanię od początku października, a w ich gaszeniu nie pomaga pogoda – wyjątkowo jak na tę porę roku wysoka temperatura. Powyższe zdjęcie zostało wykonane 15 października w lesie nieopodal galicyjskiej wioski Chandebrito.

PAP/EPA
Źródło: PAP/EPA, fot: Bruce Omori

Triatlonowe Mistrzostwa Świata w wyścigach Ironman. Co roku w październiku odbywają się w hawajskim mieście Kona na wyspie Big Island. Zawodnicy mają do przepłynięcia 3,86 km, muszą przejechać na rowerze 180,2 km i przebiec maraton. Wyścig zaliczany jest do długodystansowych startów triatlonowych.

PAP
Źródło: PAP, fot: Tytus Żmijewski

Dzień NATO-6130285597505153c) w Bydgoszczy i zorganizowany z tej okazji międzynarodowy festyn militarny na Wyspie Młyńskiej. Żołnierz w trakcie robienia sobie kamuflującego make-upu.

Getty Images
Źródło: Getty Images, fot: Leon Neal

Obcinanie rogów nosorożcowi na ranczu Johna Hume’a w jednej z prowincji Południowej Afryki. Choć na pierwszy rzut oka wydaje się, że zwierzęciu dzieje się krzywda, okazuje się, że ma być to jeden ze sposobów uratowania tego gatunku. Jak od lat postuluje Hume – właściciel firmy zajmującej się chowem rzadkich gatunków – obcinanie rogów zwierzętom i sprzedawanie ich legalnie ma zmniejszyć zapotrzebowanie rynku na ten surowiec (wykorzystywany jako lek na wiele przypadłości, a ponoć także i… raka)
. Choć róg co kilka lat odrasta, kłusownicy, by go pozyskać, zazwyczaj zabijają zwierzę. Ocenia się, że każdego dnia w Afryce południowej ginie 1-2 nosorożców.

PAP/EPA
Źródło: PAP/EPA

Alkohol zarekwirowany przez pakistańskich funkcjonariuszy z wydziału ds. walki z narkotykami na chwilę przed zniszczeniem podczas akcji w miejscowości Peshawar. W tej samej akcji spalono także stosy zarekwirowanego haszyszu, a także papierosów i heroiny.

PAP/EPA
Źródło: PAP/EPA, fot: RONALD WITTEK

W minionym tygodniu odbywały się Targi Książek we Frankfurcie nad Menem, podczas których nie mogło zabraknąć cosplayerów – czyli osób, które przebierają się za postaci z mangi, anime, filmów, gier, komiksów i książek właśnie.

PAP
Źródło: PAP, fot: Marcin Bielecki

Nowe schronisko Dom Kota otwarto w miejscowości Dobra. Jego głównym celem jest opieka nad bezdomnymi kotami. Na wybudowanie obiektu złożyły się cztery gminy: Dobra, Police, Kołbaskowo i Nowe Warpno. W obiekcie znalazły się między innymi przeszklone wybiegi dla kotów wypełnione zabawkami i drapakami, tory przeszkód, niewielka przychodnia, a także izolatki dla chorych zwierząt.

d4bprcw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bprcw
Więcej tematów