Trwa ładowanie...

Portnikow o zabójstwie Niemcowa: Rosja przekroczyła kolejną linię

Śmierć Borysa Niemcowa to dowód, że Rosja - po raz kolejny - przekracza czerwoną linię. W ostatnim roku zrobiła to zresztą wiele razy. Wszystko rozpoczęło się od aneksji Krymu - powiedział ukraiński publicysta Witalij Portnikow.

Share
Portnikow o zabójstwie Niemcowa: Rosja przekroczyła kolejną linię
Źródło: AFP, Fot: OLGA MALTSEVA
d28mkux

- To, co robi Rosja, jest zniewagą wobec prawa międzynarodowego i zniewagą wobec własnego społeczeństwa - ocenił.

Portnikow oświadczył, że zabójstwo Niemcowa jest naruszeniem "paktu o nieagresji", który obowiązywał dotychczas w relacjach między rosyjskimi władzami a opozycją.

d28mkux

- Nie zważając na ostrą konfrontację między Putinem a opozycją, opozycjoniści mogli do tej pory czuć się bezpiecznie. Przeciwnicy Putina, w tym Niemcow, starali się dotąd działać w zgodzie z rosyjskim prawem - zaznaczył.

- Teraz ta linia została przekroczona. Dziś nikt tam nie może czuć się bezpiecznie - powiedział.

Portnikow uważa, że Ukraina powinna wyciągnąć wnioski ze śmierci Niemcowa i pojąć - jak cały świat - że mamy do czynienia z "nieprzewidywalnym, brutalnym reżimem".

- Reżim ten nie działa w ramach zasad, które obowiązują w cywilizowanym świecie. Putin i ludzie, którzy go otaczają, mogą zdecydować się na wszystko: od zabijania politycznych oponentów do zastosowania broni jądrowej - ostrzegł.

Zobacz wideo. Borys Niemcow zastrzelony w centrum Moskwy

d28mkux

Podziel się opinią

Share
d28mkux
d28mkux
Więcej tematów