Trwa ładowanie...

Panika wśród Rosjan. "Ściągają wszystkie siły"

Ukraińcy przesuwają się coraz dalej w swojej ofensywie na pozycje rosyjskie. W Rosji zapanował popłoch. Na kanale Telegram mnożą się paniczne wpisy o ataku Ukrainy. Rosjanie proszą o pomoc na froncie.

Share
Panika wśród Rosjan. Te wpisy obrazują skalęPanika wśród Rosjan. Te wpisy obrazują skalęŹródło: East News
d4mmvpn

Minister obrony Stanów Zjednoczonych Lloyd Austin powiedział w niedzielę w wywiadzie dla CNN, że siły zbrojne Ukrainy robią postępy w rejonie Chersonia, co oznacza swoistą "zmianę dynamiki" działań bojowych sił ukraińskich przeciwko rosyjskiej armii.

Panika wśród Rosjan

Działania Ukraińców powodują strach wśród Rosjan. Badacz rosyjskiej propagandy Michał Marek z Centrum Badań nad Współczesnym Środowiskiem Bezpieczeństwa przytoczył niektóre wpisy z rosyjskich kanałów na Telegramie. "Przeciwnik stara się wejść do Beryslawia", "niewiarygodna ofensywa", "nacierają na Nową Kachowkę - to oznacza załamanie obrony w obw. chersońskim" - czytamy.

d4mmvpn

Rosyjskie kanały propagandowe zaczęły uspakajać odbiorców, że "wsparcie lotnicze" pod Dudczany już ponoć dotarło. Jednak, jak wskazuje Michał Marek, "pojawiają się "skargi" na braki odpowiednio zabezpieczonych środków łączności (co miało być przyczyną porażki w okolicach Lymanu)".

Jednocześnie Rosjanie proszą o pomoc na froncie, o wsparcie z powietrza. Pytają, czy ktoś ma kontakty w dowództwie, by nawiązać z nimi kontakt.

Rosjanie przyznają. "Trudna sytuacja na południu"

W rozmowie w sieci społecznościowej VKontakte pojawia się pytanie o rosyjskie czołgi: "Zdezerterowały przed dotarciem na pozycje, czy też się zepsuły?". "Nie ma części do naprawy. Od wojny czeczeńskiej nic się nie zmieniło. Pamiętam, jak kierowca transportera opancerzonego narzekał, że potrzebne są mu części zamienne, jeździł bez hamulców 3 miesiące. To samo dzieje się teraz" - czytamy odpowiedź.

d4mmvpn

Na tym samym kanale czytamy relację z frontu Rosjan: "Nasze czołgi nie przybyły na ratunek na czas, a nieprzyjaciel wysłał nowe siły i kontynuował ofensywę", "Trudna sytuacja na południu: wróg prowadzi potężną ofensywę czołgów", "Wróg nadal napiera, trwają uparte bitwy, nasi bojownicy pilnie potrzebują posiłków".

Pentagon ujawnia

Szef Pentagonu zaznaczył, że siły ukraińskie pokazały się "bardzo, bardzo dobrze" w obwodzie charkowskim, a w rejonie Chersonia również robią postępy.

Austin przypisał to dobremu wyszkoleniu i praktycznemu doświadczeniu ukraińskiego wojska, a także efektywnemu użyciu broni dostarczonej przez Stany Zjednoczone i innych sojuszników. Podkreślił skuteczność wykorzystania przez Ukrainę systemów rakietowych HIMARS, za pomocą których można precyzyjnie niszczyć potencjał militarny Rosjan.

Kto zniszczył gazociągi Nord Stream? Wiceszef MSZ: wiele wskazuje na to, że zrobiła to Rosja

Źródło: Twitter/Ukraińska Prawda/PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4mmvpn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d4mmvpn
Więcej tematów