Trwa ładowanie...

Poparcie dla rządu Mateusza Morawieckiego. "Wzrasta polaryzacja"

44 proc. Polaków deklaruje się jako zwolennicy rządu obecnego premiera. 29 proc. badanych określa się z kolei jako przeciwnicy. Zmniejsza się grupa osób deklarujących obojętność. Obecnie jest ich 23 proc.

Share
Poparcie dla rządu Mateusza Morawieckiego. "Wzrasta polaryzacja"
Źródło: PAP, Fot: Paweł Jaskółka
d1aq5y7

W porównaniu do września, w październiku wzrosła liczba osób deklarujących się jako zwolennicy i przeciwnicy rządu. Gabinet Mateusza Morawieckiego popiera teraz 44 proc. Z kolei 29 proc. stawia się w opozycji do obecnego rządu. Zmiany w obu przypadkach objęły 2 p.p., co oznacza wzrost polaryzacji. Zmniejszył się o 4 p.p. odsetek badanych deklarujących obojętność. Wynosi teraz 23 proc.

Dobrze efekty pracy rządu ocenia 53 proc. respondentów (bez zmian) - wynika z badania CBOS, opublikowanego przez PAP. Źle działania rządu określa 32 proc. ankietowanych. To wzrost o punkt procentowy. 15 proc. Polaków nie potrafiło udzielić odpowiedzi na to pytanie (spadek o 1 p.p.). Co drugi rodak jest zadowolony, że na czele rządu stoi właśnie Mateusz Morawiecki.

Badanie zostało przeprowadzone przez CBOS, na liczącej 990 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski. Badanie przeprowadzono w dniach 12-19 września metodą bezpośrednich wywiadów wspomaganych komputerowo (CAPI).

Tajne sondaże zwiastują porażkę PiS? Szef KPRM odpowiada

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1aq5y7

Podziel się opinią

Share
d1aq5y7
d1aq5y7
Więcej tematów