Trwa ładowanie...

Poparcie dla rządu Mateusza Morawieckiego. "Wzrasta polaryzacja"

44 proc. Polaków deklaruje się jako zwolennicy rządu obecnego premiera. 29 proc. badanych określa się z kolei jako przeciwnicy. Zmniejsza się grupa osób deklarujących obojętność. Obecnie jest ich 23 proc.

Poparcie dla rządu Mateusza Morawieckiego. "Wzrasta polaryzacja"Źródło: PAP, fot: Paweł Jaskółka
diysxka
diysxka

W porównaniu do września, w październiku wzrosła liczba osób deklarujących się jako zwolennicy i przeciwnicy rządu. Gabinet Mateusza Morawieckiego popiera teraz 44 proc. Z kolei 29 proc. stawia się w opozycji do obecnego rządu. Zmiany w obu przypadkach objęły 2 p.p., co oznacza wzrost polaryzacji. Zmniejszył się o 4 p.p. odsetek badanych deklarujących obojętność. Wynosi teraz 23 proc.

Dobrze efekty pracy rządu ocenia 53 proc. respondentów (bez zmian) - wynika z badania CBOS, opublikowanego przez PAP. Źle działania rządu określa 32 proc. ankietowanych. To wzrost o punkt procentowy. 15 proc. Polaków nie potrafiło udzielić odpowiedzi na to pytanie (spadek o 1 p.p.). Co drugi rodak jest zadowolony, że na czele rządu stoi właśnie Mateusz Morawiecki.

Badanie zostało przeprowadzone przez CBOS, na liczącej 990 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski. Badanie przeprowadzono w dniach 12-19 września metodą bezpośrednich wywiadów wspomaganych komputerowo (CAPI).

Tajne sondaże zwiastują porażkę PiS? Szef KPRM odpowiada

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

diysxka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
diysxka
Więcej tematów