Trwa ładowanie...
d39e0r5

Ponad tysiąc interwencji strażaków w związku z burzami

W związku z burzami, które przeszły nad Polską, strażacy w całym kraju interweniowali ponad tysiąc razy. Najwięcej zdarzeń odnotowano na Mazowszu. Przez Ustronie Morskie przeszła trąba powietrzna.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przez Ustronie Morskie przeszła trąba powietrzna
Przez Ustronie Morskie przeszła trąba powietrzna (PAP)
d39e0r5

W piątek strażacy w związku z pogodą interweniowali 926 razy – przekazała Państwowa Straż Pożarna. Najwięcej interwencji było w województwach: mazowieckim (320), łódzkim (111) i wielkopolskim (75). W sobotę od północy straż pożarna interweniowała ponad 100 razy. Strażacy głównie usuwali wiatrołomy, udrażniali przepusty i wypompowywali wodę.

Do groźnego zdarzenia doszło w Ustroniu Morskim. Trąba powietrzna zniszczyła część kompleksu wypoczynkowego składającego się z 70 domków holenderskich. W miejscu, gdzie przeszła trąba powietrzna było 9 domków, z czego 7 uległo całkowitemu zniszczeniu. Poszkodowanych zostało 6 osób, które zostały przewiezione do szpitala.

W działaniach na miejscu brało udział 12 zastępów straży pożarnej, łącznie około 50 strażaków.

d39e0r5

Na Mazowszu, od godz. 11 w piątek do godz. 1 w sobotę odnotowano około 320 zgłoszeń związanych z pogodą. Najwięcej interwencji straży było w Warszawie (50), Ciechanowie (46), Mławie (28) oraz Płocku (23). Dużo zgłoszeń odnotowano również w Płońsku (20), Wołominie (16), Legionowie (15) i Ostrołęce (13).

W związku z burzami uszkodzonych zostało 7 budynków mieszkalnych, z czego pięć w powiecie płońskim, a dwa w powiecie sierpeckim.

Zobacz także: Wybory 2020. Czym jest cisza wyborcza - PKW

Ostrzeżenia nadal obowiązują

W sobotę nadal będą występować zagrożenia związane z pogodą.

d39e0r5

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w sobotę ostrzeżenia przed burzami z gradem i intensywnymi opadami deszczu dla czterech województw.

Alerty drugiego stopnia dotyczące burz z gradem ogłoszono w województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim i w prawie całym województwie mazowieckim. Natomiast alert drugiego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu wydano dla województwa małopolskiego.

W województwach: opolskim, śląskim i świętokrzyskim obowiązują alerty pierwszego stopnia przed silnym deszczem z burzami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d39e0r5

Podziel się opinią

Share

d39e0r5

d39e0r5
Więcej tematów