Trwa ładowanie...

Ponad tysiąc interwencji strażaków w związku z burzami

W związku z burzami, które przeszły nad Polską, strażacy w całym kraju interweniowali ponad tysiąc razy. Najwięcej zdarzeń odnotowano na Mazowszu. Przez Ustronie Morskie przeszła trąba powietrzna.
Share
Przez Ustronie Morskie przeszła trąba powietrzna
Przez Ustronie Morskie przeszła trąba powietrznaŹródło: PAP
d2url1d

W piątek strażacy w związku z pogodą interweniowali 926 razy – przekazała Państwowa Straż Pożarna. Najwięcej interwencji było w województwach: mazowieckim (320), łódzkim (111) i wielkopolskim (75). W sobotę od północy straż pożarna interweniowała ponad 100 razy. Strażacy głównie usuwali wiatrołomy, udrażniali przepusty i wypompowywali wodę.

Do groźnego zdarzenia doszło w Ustroniu Morskim. Trąba powietrzna zniszczyła część kompleksu wypoczynkowego składającego się z 70 domków holenderskich. W miejscu, gdzie przeszła trąba powietrzna było 9 domków, z czego 7 uległo całkowitemu zniszczeniu. Poszkodowanych zostało 6 osób, które zostały przewiezione do szpitala.

W działaniach na miejscu brało udział 12 zastępów straży pożarnej, łącznie około 50 strażaków.

d2url1d

Na Mazowszu, od godz. 11 w piątek do godz. 1 w sobotę odnotowano około 320 zgłoszeń związanych z pogodą. Najwięcej interwencji straży było w Warszawie (50), Ciechanowie (46), Mławie (28) oraz Płocku (23). Dużo zgłoszeń odnotowano również w Płońsku (20), Wołominie (16), Legionowie (15) i Ostrołęce (13).

W związku z burzami uszkodzonych zostało 7 budynków mieszkalnych, z czego pięć w powiecie płońskim, a dwa w powiecie sierpeckim.

Zobacz także: Wybory 2020. Czym jest cisza wyborcza - PKW

Ostrzeżenia nadal obowiązują

W sobotę nadal będą występować zagrożenia związane z pogodą.

d2url1d

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w sobotę ostrzeżenia przed burzami z gradem i intensywnymi opadami deszczu dla czterech województw.

Alerty drugiego stopnia dotyczące burz z gradem ogłoszono w województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim i w prawie całym województwie mazowieckim. Natomiast alert drugiego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu wydano dla województwa małopolskiego.

W województwach: opolskim, śląskim i świętokrzyskim obowiązują alerty pierwszego stopnia przed silnym deszczem z burzami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d2url1d

Podziel się opinią

Share
d2url1d
d2url1d
Więcej tematów