Trwa ładowanie...
d1uy01b

Ponad jedna czwarta Polaków korzysta z komórek

27,7% Polaków miało na koniec I kwartału 2002 roku telefony komórkowe - wynika z najnowszego raportu ekspertów Schroder Salomon Smith Barney. Trzej obecni na polskim rynku operatorzy telefonii komórkowej: PTC, Centertel i Polkomtel zyskali w trzech pierwszych miesiącach tego roku 775.442 nowych abonentów.

d1uy01b
d1uy01b

Natomiast nasycenie telefonami stacjonarnymi pozostaje na tym samym poziomie 29,2%. W Polsce jest obecnie 10,8 mln abonentów telefonii komórkowej wobec 11,4 mln użytkowników telefonów stacjonarnych.

Eksperci spodziewają się jednak, że od II połowy tego roku bardziej wyraźne stanie się zastępowanie telefonów stacjonarnych aparatami komórkowymi.

Szacują oni, że na koniec 2002 r. telefony komórkowe będzie mieć 33% Polaków , a telefony stacjonarne 28%.

Z ocen SSSB wynika, że przychody sektora telefonii komórkowej osiągnęły w I kwartale tego roku poziom prawie 3 mld zł. Były one o 19,1% wyższe niż w analogicznym okresie 2001 r. Dla porównania w tym czasie przychody w telefonii stacjonarnej wzrosły jedynie o 4,7%. (miz)

d1uy01b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1uy01b
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj