Trwa ładowanie...
d55edtc

Ponad 70 ofiar walk w pobliżu Aleppo

• Walki toczyły się w miejscowości Chan Tuman i sąsiednich wsiach • W ciągu niecałych 24 godzin zginęło ponad 70 osób • W wojnie w Syrii od 2011 roku zginęło łącznie ponad 270 osób
Share
d55edtc

W zaciętych walkach między siłami reżimu w Damaszku a Frontem al-Nusra, syryjskim odgałęzieniem Al-Kaidy, i jego islamistycznymi sojusznikami zginęło w ciągu mniej niż 24 godzin ponad 70 ludzi - poinformowało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Walki toczyły się w miejscowości Chan Tuman i sąsiednich wsiach w okolicy miasta Aleppo. Według Obserwatorium, które powołuje się na sieć informatorów na terenie Syrii, po stronie Frontu al-Nusra i sprzymierzonych z nim sił jest ponad 40 zabitych, a 30 po stronie reżimu i współpracujących z nim milicji.

Chan Tuman jest ważne ze względu na lokalizację - leży w pobliżu drogi łączącej Damaszek i Aleppo.

d55edtc

W grudniu ubiegłego roku wojska lojalne wobec Baszara el-Asada usunęły Front al-Nusra i jego sojuszników z Chan Tuman. W następstwie najnowszych walk bojownicy odbili te miejscowości.

Uzgodniony w tym tygodniu przez USA i Rosję tymczasowy rozejm w samym Aleppo w piątek był respektowany; ma on wygasnąć w sobotę rano - podała agencja AFP. O uzgodnieniu rozejmu poinformował w środę Departament Stanu USA. Trwające w Aleppo walki sił rządowych i opozycji prowadziły do ofiar wśród cywili.

d55edtc

Podziel się opinią

Share
d55edtc
d55edtc
Więcej tematów