Trwa ładowanie...
d3hb4be

Ponad 20 tysięcy zgłoszeń na studia na Uniwersytecie Wrocławskim

Uniwersytet Wrocławski zakończył rejestrację kandydatów na studia w roku akademickim 2015/2016. Uczelnia odnotowała ponad 20 tysięcy zgłoszeń – o 3000 więcej niż w roku ubiegłym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ponad 20 tysięcy zgłoszeń na studia na Uniwersytecie Wrocławskim
(Facebook / Oficjalna Strona Uniwersytetu Wrocławskiego)
d3hb4be

Zakończyła się rejestracja na studia I stopnia oraz jednolite magisterskie na Uniwersytecie Wrocławskim – na ponad 70 kierunków oferowanych przez uczelnię przyjęto ok. 20 700 zgłoszeń. Najwięcej z nich odnotowano, co jak podkreślają władze UWr. nie jest nowością, na prawie – na pierwszy rok zgłosiło się 2411 chętnych. Niestety, dostanie się jedynie co dziesiąty – miejsc na pierwszym roku tego kierunku uczelnia przygotowała 282.

- Kolejną największą ilość zgłoszeń odnotowaliśmy na psychologii – 1736, dziennikarstwie i komunikacji społecznej – 1252 oraz komunikacji wizerunkowej – 1164. Liczbę tysiąca zgłoszeń przekroczyła jeszcze ekonomia, na której pierwszy rok zgłosiło się 1065 chętnych – mówi Bogumił Dudczenko z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Jeśli chodzi zaś o liczbę chętnych na jedno miejsce na danym kierunku, tu bezapelacyjnym zwycięzcą okazała się tegoroczna nowość – chemia i toksykologia sądowa. O miejsce na tym kierunku stara się 17 chętnych. Na następnych miejscach znalazły się psychologia z 13 chętnymi na miejsce, dziennikarstwo i komunikacja społeczna – z 12,5 osoby na miejsce, komunikacja wizerunkowa – 11,6 oraz italianistyka – 9,4.

d3hb4be

- Ogłoszenie list kandydatów do przyjęcia na studia I stopnia i jednolite magisterskie nastąpi 10 lipca 2015 r. Ci, którzy znajdą się na liście, przez kilka następnych dni będą zobowiązani do złożenia stosownych dokumentów w dziekanacie. Kolejne listy pojawiać będą się do końca lipca. Na część kierunków rekrutacja potrwa jeszcze kilka tygodni – dodaje Dudczenko.

Wszelkie informacje dotyczące rekrutacji można znaleźć na stronie internetowej Uniwersytetu Wrocławskiego.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3hb4be

Podziel się opinią

Share
d3hb4be
d3hb4be