Trwa ładowanie...

Ponad 170 tys. osób domaga się dymisji premiera Rosji Dimitrija Miedwiediewa

• Ponad 170 tys. osób podpisało petycję ws. dymisji premiera Rosji Dmitrija Miedwiediewa
• Przez ilość chętnych strona internetowa, na której ją umieszczono, pracuje z kłopotami
• O sprawie poinformował portal Gazeta.ru

Ponad 170 tys. osób domaga się dymisji premiera Rosji Dimitrija MiedwiediewaŹródło: AFP, fot: Damir Sagolj
d29q3da

"Na czele Rady Ministrów powinien stać kompetentny, wykształcony, troszczący się o kraj człowiek. Teraz widzimy coś wręcz przeciwnego" - podkreślili autorzy petycji zamieszczonej w czwartek na stronie Change.org.

W wezwaniu podkreślono, że premierem nie powinien być człowiek, który reklamuje firmę Apple, śpi na otwarciu olimpiady (w Soczi w 2014 r.) i radzi nauczycielom, żeby "gdzieś dorabiali, żeby się utrzymać". "Ryba psuje się od głowy, może stąd 'efektywność' pracy ministerstw?!" - czytamy w petycji.

Miedwiediew oświadczył we wtorek w obecności młodych nauczycieli, że ich zawód "to powołanie, a jeśli chcą zarabiać, to jest mnóstwo wspaniałych miejsc, gdzie mogą to zrobić lepiej i szybciej, na przykład biznes".

d29q3da

Uwagi szefa rządu wywołały oburzenie w mediach społecznościowych i prasie na półtora miesiąca przed wyborami parlamentarnymi (18 września).

Przeciętna pensja nauczyciela w rosyjskiej szkole wynosi obecnie 32 tys. rubli (440 euro) według danych urzędu statystycznego Rosstat.

Prezydent Władimir Putin obiecał podnieść poziom życia nauczycieli, gdy powracał na stanowisko w 2012 r., ale rząd od dwóch lat nie indeksował wynagrodzeń nauczycieli.

d29q3da
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29q3da
Więcej tematów