WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Ponad 1200 osadzonych uciekło z więzienia w Jemenie. Także bojownicy Al-Kaidy

Ponad 1200 więźniów, a wśród nich członkowie Al-Kaidy, uciekło z więzienia podczas starć, które wybuchły we wtorek w mieście Taizz w środkowym Jemenie - podała jemeńska państwowa agencja prasowa Saba.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ponad 1200 osadzonych uciekło z więzienia w Jemenie. Także bojownicy Al-Kaidy
(AFP, Fot: SALEH AL-OBEIDI)
WP

- Grupy zwolenników Al-Kaidy zaatakowały główne więzienie miasta Taizz, z którego uciekło ponad 1200 niebezpiecznych więźniów - poinformował przedstawiciel lokalnych władz.

Inny przedstawiciel tych władz powiedział agencji Reutera, że więźniowie uciekli podczas starć między walczącymi ze sobą milicjami.

Od 26 marca Saudyjczycy wraz z arabskimi sojusznikami prowadzą lotniczą operację przeciwko milicjom Huti, walczącym z siłami lojalnymi wobec prezydenta Abd ar-Raba Mansura al-Hadiego, który zbiegł do Arabii Saudyjskiej. Milicje Huti są wspierane przez szyicki Iran, a prezydent Hadi przez kraje Zatoki Perskiej, w tym sunnicką Arabię Saudyjską.

WP

Według ONZ dotychczas w jemeńskim konflikcie zginęło ponad 2 tys. ludzi, w tym 1400 cywilów; około miliona osób musiało opuścić swe domy.

Polub WP Wiadomości
WP
WP