Trwa ładowanie...
d6d7sfm

Ponad 100 osób utknęło w kolejce górskiej na Mont Blanc w Alpach

• Ponad 100 osób było uwięzionych w kolejce w masywie Mont Blanc

• Wagoniki znajdowały się na wysokości 3800 metrów
• Akcję ratowniczą przerwano na czas nocy, 33 osoby pozostawały uwięzione
• W piątek rano poinformowano o uruchomieniu zablokowanej kolejki linowej
• Pasażerowie zostali już przewiezieni w bezpieczne miejsce

d6d7sfm
d6d7sfm

Pasażerowie, którzy utknęli w czwartek w wagonikach kolejki górskiej we francuskich Alpach i spędzili w nich noc, zostali przewiezieni w bezpieczne miejsce, po tym jak w piątek rano usunięto awarię. Do niższej stacji kolejki górskiej przewieziono 33 osoby.

Wśród ludzi, którzy musieli spędzić noc pod masywem Mont Blanc było jedno dziecko. Pierwotnie w wyniku awarii uwięzionych zostało 110 osób. Utknęli oni w wagonikach kolejki górskiej na wysokości ponad 3 tys. metrów.

- Spędziliśmy uwięzieni w wagoniku niemal 10 godzin. Awaria nastąpiła ok. godz. 14.30, a uwolniono nas tuż przed północą - relacjonowała Kathy Cook, turystka z USA.

d6d7sfm

Firma obsługująca wyciąg, La Compagnie du Mont Blanc, nie podała przyczyn awarii. W komunikacie podkreśliła jednak, że wagoniki zostały unieruchomione, po tym jak w górach zaczął wiać silny wiatr.

Jeszcze w czwartek śmigłowce ewakuowały 65 osób z wagoników, z których każdy zabierał cztery osoby. 12 osób uratowano w nocy z czwartku na piątek, przez ratowników wykorzystujących do tego liny.

Kolejka górska, która uległa awarii, łączy francuski szczyt Aiguille du Midi z górskim punktem widokowym Helbronner, na granicy z Włochami. Wyciąg ma 5 km długości, a czas jazdy z jednego szczytu na drugi wynosi 30 min.

d6d7sfm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6d7sfm
Więcej tematów