ycipk-2t5u4b
Ponad 100 osadzonych uciekło z więzienia na Haiti
x-news/TVN 24Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
haiti

Ponad 100 osadzonych uciekło z więzienia na Haiti

• Ponad 100 więźniów uciekło w sobotę wieczorem z zakładu karnego w Arcahaie
• Wiezienie znajduje się na zachodnim wybrzeżu Haiti, ok. 50 km na północny zachód od Port-au-Prince
• Podczas ucieczki zginęły co najmniej dwie osoby, a kilka zostało rannych - podają lokalne media
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-2t5u4b

Operacja policji jest w toku; jej celem jest schwytanie zbiegów - oświadczył minister sprawiedliwości i bezpieczeństwa publicznego Camille Junior Edouard.

Osadzonym w więzieniu udało się przejąć nieznaną liczbę sztuk broni. W efekcie doszło do wymiany ognia między więźniami a strażnikami - zginął jeden strażnik oraz jeden osadzony - informował Edouard. Niektóre media podają, że z zakładu mogło uciec nawet ponad 170 więźniów.

ycipk-2t5u4b

Agencja EFE podkreśla, że do zdarzenia doszło w chwili, gdy Haiti zmaga się z kryzysem humanitarnym po przejściu huraganu Matthew, który na początku października zabił w tym kraju około tysiąca osób, a jego skutki odczuły 2 mln ludzi.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2t5u4b

ycipk-2t5u4b
ycipk-2t5u4b