Trwa ładowanie...
IAR

Pomyłka przy identyfikacji napastnika z Paryża. Policja zna już jego prawdziwą tożsamość

• Znana prawdziwa tożsamość mężczyzny, który rzucił się na policjantów w Paryżu z toporem • Zastrzelony terrorysta to 24-letni Tunezyjczyk Tarek Belgacem • Początkowo policja doszła do wniosku, że atakujący był Marokańczykiem
Share
Miejsce, w którym zastrzelono napastnika
Miejsce, w którym zastrzelono napastnikaŹródło: PAP/EPA, Fot: Ian Langsdon
d2xu2pi

Prowadzącym dochodzenie ostatecznie udało się ustalić tożsamość napastnika, który wczoraj rzucił się z rzeźniczym toporem na policjantów w Paryżu. Jest to 24-letni Tunezyjczyk Tarek Belgacem.

Terrorysta zastrzelony przez zaatakowanych policjantów nie miał przy sobie żadnych dokumentów. Prowadzący dochodzenie doszli do wniosku, że mają do czynienia z dwudziestoletnim Marokańczykiem. To była pomyłka.

Przy zabitym znaleziono list, w którym wyjaśnia, że chce pomścić ofiary nalotów na terrorystów islamskich w Syrii. Tekst rozpoczyna się zdaniem w języku francuskim - "Jestem Abu Dżihad, Tarek Belgacem z Tunezji".

Mieszkająca w tym kraju osoba z jego rodziny skontaktowała się z francuską policją mówiąc, iż rozpoznała go na zdjęciu pokazanym w telewizji. Wkrótce paryska brygada kryminalna otrzymała kilka podobnych telefonów z Tunezji.

Trzy lata temu brał on udział w zbiorowym napadzie na południu Francji, ale wtedy powiedział żandarmom i sądowi, że nazywa się Sallah Ali i pochodzi z Maroka, z Casablanki.

d2xu2pi

Podziel się opinią

Share
d2xu2pi
d2xu2pi
Więcej tematów