Trwa ładowanie...
d2qavk4

Pomorzu grozi zalew narkotyków?

Haszysz, kokaina i „hera” to najczęściej rekwirowane przez policję środki odurzające. Podczas minionego weekendu policjanci zarejestrowali pięć przypadków posiadania narkotyków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pomorzu grozi zalew narkotyków?
(Policja)
d2qavk4

Słupscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który podczas podróży pociągiem przewoził pół kilograma amfetaminy oraz 100 gram haszyszu. Swoim nerwowym zachowaniem oraz kurczowym przytrzymywaniem bagażu wzbudził zainteresowanie stróżów prawa.

Podejrzewali oni, że podróżny przewozi rzeczy pochodzące z kradzieży. Po wylegitymowaniu oraz sprawdzeniu torby prawda wyszła na jaw. Oczom policjantów ukazała się idealnie rozporcjowana amfetamina.

- Sprawdzenie testerami narkotykowymi potwierdziło, że są to amfetamina oraz haszysz. Ich wartość wynosi co najmniej 15 tys. złotych – powiedział kom. Robert Czerwiński ze słupskiej policji.

d2qavk4

Z kolei w piątkowy wieczór wejherowscy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę. Po wylegitymowaniu 20-latka wyszło na jaw, że posiada przy sobie marihuanę. Natychmiast został doprowadzony do komisariatu, gdzie złożył zeznania. Śledczy nie wykluczają, że chłopak usłyszy zarzut nie tylko posiadania narkotyków, ale również ich sprzedaży.

Także podczas wieczornego patrolu policjanci z Bytowa natknęli się na zaparkowany przy ogródkach działkowych samochód osobowy. Policjantów zdziwiło miejsce oraz czas postoju. Podczas kontroli osobistej ujawniono kartkę, w której zawinięty był susz roślinny. Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie. Następnego dnia 19-latek został przesłuchany. Śledczy przedstawili mu zarzuty posiadania narkotyków oraz ich udzielania. Po wykonanych czynnościach bytowianin został zwolniony.

W sobotę policjanci z Sopotu zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej podjęli interwencję wobec trzech mężczyzn, którzy siedzieli w samochodzie marki BMW. Przez otwarte okno wydobywał się gęsty dym. Podczas kontroli auta jeden z interweniujących funkcjonariuszy znalazł w nim susz roślinny, młynek do mielenia tytoniu oraz sprzęt służący do robienia tzw. skrętów.

- Śledczy podczas zbierania informacji ustalili, że znaleziony przez policjantów w samochodzie susz roślinny należy do 21- letniego mieszkańca powiatu wejherowskiego — powiedziała Karina Kamińska, rzecznik sopockiej policji.

W nocy z niedzieli na poniedziałek zatrzymano w Kartuzach dwóch mężczyzn, ukrywających w schowku samochodowym amfetaminę. Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

Wedle policyjnych statystyk do najbardziej popularnych narkotyków zalicza się Marihuanę, Heroinę i Kokainę. Najczęściej miejscem nielegalnego handlu narkotykami jest ulica.

d2qavk4

Podziel się opinią

Share
d2qavk4
d2qavk4
Więcej tematów