Trwa ładowanie...
pakistan

Pomóc przetrwać zimę pakistańskim dzieciom

Trwa zbiórka pieniędzy na pomoc dla dzieci w Pakistanie. Unicef gromadzi fundusze, by najmłodszym ofiarom październikowego trzęsienia ziemi w tym kraju pomóc przetrwać zimę. Do tej pory organizacja zebrała w Polsce 50 tysięcy złotych.

Share
Pomóc przetrwać zimę pakistańskim dzieciom
d2nnaro

Magdalena Hernandez z Polskiego Komitetu Unicef powiedziała, że pieniądze na tę akcję przekazują głównie wielkie firmy i korporacje. Organizacja na całym świecie chce pozyskać 60 milionów dolarów. Pieniądze wyda na specjalne programy pomocowe dla całych rodzin. Jak podreśla Magdalena Hernandez - dzieciom można skutecznie pomóc tylko wówczas, gdy wesprze się całą jego rodzinę.

8 października, w wyniku trzęsienia ziemi, zginęło w Pakistanie blisko 90 tysięcy osób. Z danych Unicef wynika, że kolejne 4 miliony są pozbawione dachu nad głową.

Według Magdaleny Hernandez - pomoc międzynarodowa da im szansę na przeżycie zimy. Jak podkreśla - górzysty teren Pakistanu i sroga zima znacznie utrudniają przeżycie w tej porze roku.

Unicef ocenia, że na pomoc dzieciom w Pakistanie potrzebnych jest 60 milionów dolarów. Wpłat na konta organizacji może dokonywać każdy. Wszystkie informacje dostępne są na stronie internetowej www.unicef.org

d2nnaro

Podziel się opinią

Share
d2nnaro
d2nnaro
Więcej tematów