Trwa ładowanie...
ycipk-8bsxbp

Pomnik Obrońców Poczty Gdańskiej w koszulce "Konstytucja". Solidarność: to zbezczeszczenie

Prezydium Komisji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność jest oburzona zostawieniem "płachty" z napisem "Konstytucja" na pomniku Obrońców Poczty Gdańskiej. "To akt zniewagi, wręcz oplucia miejsca upamiętniającego heroizm polskiego pocztowca" - czytamy w oświadczeniu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Solidarność domaga się przeprosin od gdańskiego KOD za "zbezczeszczenie" Pomnika Obrońców Poczty Gdańskiej
Solidarność domaga się przeprosin od gdańskiego KOD za "zbezczeszczenie" Pomnika Obrońców Poczty Gdańskiej (East News, Fot: Rafal JABLONSKI)
ycipk-8bsxbp

Sprawa dotyczy ubrania pomników w Gdańsku w koszulki z napisem "Konstytucja". W nocy z 9 na 10 sierpnia przyozdobione zostały m.in. Neptun, pomnik Jana Sobieskiego, pomnik Powiew Wolności, pomnik Świętopełka i pomnik Obrońców Poczty Gdańskiej. To akcja KOD, w którą zaangażował się też prezydent Gdańska Paweł Adamowicz czy żona Lecha Wałęsy Danuta.

Do sprawy odniosło się Prezydium Komisji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność, które w oświadczeniu pisze o "zbezczeszczeniu". "Umieszczenie płachty z napisem Konstytucja jest obraźliwe i nie do przyjęcia. Napis umieszczony w tym miejscu jest aktem zniewagi, wręcz oplucia miejsca upamiętniającego heroizm polskiego państwowca broniącego swej umiłowanej Ojczyzny" - czytamy w oświadczeniu.

ycipk-8bsxbp

"Pomnik Obrońców Poczty Gdańskiej to symbol miejsca uświęconego krwią bohaterów, które zasługuje na najwyższy szacunek. Akt zbezczeszczenia znieważa tych, którzy oddali życie broniąc honoru państwa polskiego i obraża pracowników Poczty Polskiej. To antypolski akt i stanowczo go potępiamy. Oczekujemy potępiania takich czynów, ich inspiratorów oraz przeproszenia pracowników Poczty Polskiej przez gdański KOD" - brzmi stanowisko prezydium KM NSZZ Solidarność.

Zobacz również: Oświadczenie Andrzeja Dudy ws. ordynacji do PE

Źródło: solidarnosc-poczta.pl

ycipk-8bsxbp

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-8bsxbp

ycipk-8bsxbp
ycipk-8bsxbp
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów