Trwa ładowanie...
d2ug3r2

Pomnik Chrystusa na Krakowskim Przedmieściu ogrodzony kordonem radiowozów

Wyjątkowo niecodzienny widok czekał na przechodniów na Krakowskim Przedmieściu. Pomnik Chrystusa przed Bazyliką św. Krzyża w Warszawie został szczelnie ogrodzony przez kordon składający się z policyjnych furgonetek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pomnik Chrystusa na Krakowskim Przedmieściu ogrodzony kordonem radiowozów
Pomnik Chrystusa na Krakowskim Przedmieściu ogrodzony kordonem radiowozów (Facebook)
d2ug3r2

Przechodnie spacerujący Krakowskim Przedmieściem musieli przecierać oczy ze zdumienia. Chrystus przed Bazyliką św. Krzyża został od nich odgrodzony kordonem utworzonym z policyjnych furgonetek. Wcześniej wokół schodów stali funkcjonariusze.

Krakowskie Przedmieście. Chrystus za policyjnym kordonem

Na zdjęciu zrobionym przez Sebastiana Orłowskiego widać sześć policyjnych samochodów z włączonymi sygnałami świetlnymi. Każda z furgonetek stanowi ogniowo osobliwego łańcucha, jakim policja postanowiła otoczyć pomnik Chrystusa.

d2ug3r2

Zabieg ten został zastosowany przez służby w sobotę po tym, jak w piątek doszło tu do zatrzymań, których powodem miało być uczestnictwo w nielegalnym zbiegowisku.

Wcześniej na pomniku Chrystusa aktywiści z kolektywu "Stop bzdurom", do którego należy zatrzymana transseksualna Margot, umieścili tęczową flagę. Spotkało się to z bardzo nieprzychylną reakcją ze strony władz. Głos w tej sprawie zabrał między innymi premier Mateusz Morawiecki.

Zobacz też: Protest LGBT w Warszawie. "Do tej pory nie było tak jawnej nagonki"

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2ug3r2

Podziel się opinią

Share
d2ug3r2
d2ug3r2
Więcej tematów