Trwa ładowanie...

Polsko-ukraińska granica otwarta dla prezydenta Przemyśla

Cofnięto zakaz wjazdu prezydenta Przemyśla Roberta Chomy na Ukrainę. Tym samym część posłów PiS weźmie udział w piątkowym Forum Europa-Ukraina w Rzeszowie - poinformował w piątek Michał Dworczyk, szef sejmowej komisji łączności z Polakami za granicą oraz przewodniczący polsko-ukraińskiej grupy parlamentarnej.

Share
Polsko-ukraińska granica otwarta dla prezydenta PrzemyślaŹródło: freeimages.com
d65w5g3

Przypomnijmy, że 17 stycznia prezydent Przemyśla Robert Choma nie został wpuszczony na Ukrainę. Zakaz wjazdu wydała Służba Bezpieczeństwa Ukrainy. O cofnięciu zakazu poinformował w piątek Michał Dworczyk, szef sejmowej komisji łączności z Polakami za granicą oraz przewodniczący polsko-ukraińskiej grupy parlamentarnej. Dworczyk taką informację otrzymał od ukraińskiego ambasadora Andrija Deszczycy.

- Z zadowoleniem przyjęliśmy informację ambasadora Deszczycy o cofnięciu niezrozumiałego zakazu wjazdu na teren Ukrainy prezydenta Przemyśla - powiedział Dworczyk.

W czwartek mówił, że ze względu na sytuację parlamentarzyści PiS nie wezmą udziału w Forum Europa-Ukraina, rozpoczynającym się w piątek w Rzeszowie. Jeszcze w piątek o swojej nieobecności podczas wydarzenia informował na Twitterze przewodniczący klubu parlamentarnego Solidarnej Polski Arkadiusz Mularczyk.

W związku z cofnięciem zakazu część posłów PiS weźmie udział w Forum Europa-Ukraina. -Teraz posłowie PiS będą indywidualnie podejmować decyzje o wyjeździe na Forum. Wiem, że część parlamentarzystów tam się zjawi, ja będę jedną z tych osób, które w Rzeszowie będą obecne – podkreślił Dworczyk. Dodał przy tym, że nie dotrą tam zapewne marszałek Sejmu Marek Kuchciński i wicemarszałek Ryszard Terlecki, którzy mieli być jednymi z gości Forum.

d65w5g3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d65w5g3
Więcej tematów