Trwa ładowanie...
d53c271

Polskie Radio z nową prezes. Agnieszka Kamińska zastąpiła Andrzeja Rogoyskiego

Agnieszka Kamińska została wybrana na funkcję prezesa Polskiego Radia. W środę Rada Mediów Narodowych zdecydowała o odwołaniu dotychczasowego, Andrzeja Rogoyskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polskie Radio z nową prezes. Agnieszka Kamińska zastąpiła Andrzeja Rogoyskiego
Polskie Radio z nową prezes. Agnieszka Kamińska zastąpiła Andrzeja Rogoyskiego (Forum)
d53c271

Agnieszka Kamińska miesiąc wcześniej została wybrana na stanowisko wiceprezes i członka zarządu Polskiego Radia. Decyzją Rady Mediów Narodowych skład zarządu jest jednoosobowy,

Teraz Kamińska będzie pełnić też funkcję prezesa Polskiego Radia. Zastąpi Andrzeja Rogoyskiego, który został odwołany na środowym posiedzeniu RMN - donosi serwis press.pl. Za odwołaniem dotychczasowego prezesa głosowała Elżbieta Kruk, Joanna Lichocka i Krzysztof Czabański, powołani przez PiS.

Polskie Radio z nową prezes. Agnieszka Kamińska zastąpiła Andrzeja Rogoyskiego

Przeciw dymisji Rogoyskiego głosował Grzegorz Podżorny, powołany do RMN z rekomendacji Kukiz'15. Poprzedni prezes został wybrany pod koniec listopada 2018, ale praktycznie stery w spółce przejął już sierpniu. Został wtedy oddelegowany z rady nadzorczej do pełnienia obowiązków szefa Polskiego Radia.

d53c271

Zobacz też: Urodziny Radia Maryja. Policja sprawdza gości

Agnieszka Kamińska przez ostatni rok nadzorowała wszystkie rozgłośnie Polskiego Radia, Informacyjną Agencją Radiową, portal internetowy nadawcy, biuro programowe, pion promocji oraz archiwum. Od lutego 2019 roku była szefową Radiowej Jedynki, a od marca 2018 była wiceszefową Polskiego Radia 24. Wcześniej przez 12 lat była związana z Telewizją Polską jako wydawca i redaktor prowadząca programy historyczne.

Czytaj też: Publicysta poza Polskim Radiem. "Wyrzucili mnie"
Dariusz Rosiak odsunięty od pracy w Polskim Radiu. Apel o przywrócenie dziennikarza do pracy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d53c271

Podziel się opinią

Share

d53c271

d53c271
Więcej tematów