Trwa ładowanie...
d3x0avm

Dariusz Rosiak odsunięty od pracy w Polskim Radiu. Apel o przywrócenie dziennikarza do pracy

Centrum Monitoringu Wolności Pracy SDP chce, aby Dariusz Rosiak wrócił do pracy w publicznym radiu. Kierownictwo Polskiego Radia nie podało powodów zakończenia współpracy. "To wyjątkowo dokuczliwa represja" - czytamy w apelu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Centrum Monitoringu Wolności Pracy SDP apeluje o powrót Dariusza Rosiaka do Polskiego Radia
Centrum Monitoringu Wolności Pracy SDP apeluje o powrót Dariusza Rosiaka do Polskiego Radia (East News, Fot: TOMASZ URBANEK)
d3x0avm

W połowie stycznia Dariusz Rosiak poinformował, że Polskie Radio nie przedłużyło mu umowy. Dziennikarz nie poznał powodu tej decyzji. Tym samym prowadzący program "Raport o stanie świata" znika z anteny. Rosiak z publicznym nadawcą był związany od 2006 r. Zajmował się głównie tematyką międzynarodową.

Odsunięcie dziennikarza od pracy z niepokojem przyjęło Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Apeluje o przywrócenie Rosiaka do pracy. Brak powodów ws. nieprzedłużenia współpracy CMWP SDP nazywa "wyjątkowo dokuczliwą represją". "Jak każdy dziennikarz wykonuje zawód wymagający transparentności i zaufania wśród odbiorców" - czytamy.

Przeczytaj: Zmiany w Polskim Radiu. Dariusz Rosiak odchodzi z Trójki: nie przedłużono mi umowy

Stowarzyszenie podkreśla, że każdy pracodawca ma prawo do prowadzenia własnej polityki kadrowej, ale zwraca uwagę na "wiedzę, doświadczenia i osiągnięcia zawodowe" Rosiaka. Dziennikarz w mediach pracuje prawie od 30 lat. Jest m.in. laureatem Nagrody PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego. Był również nominowany do Nagrody Literackiej "Nike".

d3x0avm

Przeczytaj również: Pogrzeb Krzysztofa Leskiego. Dziennikarz został zamordowany

Zobacz też: Scysja w Parlamencie Europejskim. Politycy nie są zażenowani

Źródło: sdp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3x0avm

Podziel się opinią

Share
d3x0avm
d3x0avm
Więcej tematów