Trwa ładowanie...

Polskie Radio nie chciało wywiadu z ks. Isakowiczem-Zaleskim

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski miał być gościem Polskiego Radia 24 i opowiedzieć o konflikcie zbrojnym między Armenią i Azerbejdżanem. Zarząd Polskiego Radia zdecydował jednak, że wywiad się nie odbędzie.
Share
Polskie Radio nie chciało wywiadu z ks. Isakowiczem-Zaleskim
Polskie Radio nie chciało wywiadu z ks. Isakowiczem-ZaleskimŹródło: PAP, Fot: Stanisław Rozpędzik
d14weta

Ks. Isakowicz-Zaleski miał opowiedzieć o konflikcie w Górskim Karabachu z perspektywy duchownego katolickiego w obrządku ormiańskim i łacińskim. Zapowiadał, że w wywiadzie postara się odpowiedzieć na pytanie, czy spór między Azerbejdżanem i Armenią jest sporem chrześcijaństwa z Islamem.

Polskie Radio odwołało wywiad

Do wywiadu jednak nie doszło, ponieważ zarząd Polskiego Radia zdecydował go odwołać. "Przed chwilą dostałem telefon z PR24, że jest 'zapis' ze strony dyrekcji i audycja zostaje zdjęta. Jak mówił W. Churchill: 'Ropa jest ważniejsza od krwi Ormian;" - napisał ks. Isakowicz-Zaleski na Twitterze.

d14weta

Duchowny stwierdził też, że decyzja władz Polskiego Radia to przejaw cenzury w polskich mediach publicznych. Zdaniem Isakowicza-Zaleskiego wspomniany przez niego "zapis" dotyczy cenzurowania treści dotyczących chrześcijańskich Ormian, którzy są celem ataków ze strony Azerbejdżanu.

Przemysław Czarnek ministrem edukacji. "Tyle emocji wzbudzał wcześniej tylko Roman Giertych"

Polskie Radio, jak na razie, nie doniosło się do zarzutów ze strony ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego.

d14weta

Polskie Radio nie chciało rozmowy o Górskim Karabachu?

Ostatnie wydarzenia na terenie Górskiego Karabachu to kolejna odsłona trwającego już niemal 40 lat konfliktu między Armenią i Azerbejdżanem. W roku 1994 doszło do zawieszenia broni między stronami konfliktu, który pochłonął życie około 30 tysięcy ludzi.

Górski Karabach zamieszkują chrześcijanie, którzy są wspierani przez rząd Armenii. Teren ów jest jednak formalnie częścią Azerbejdżanu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d14weta

Podziel się opinią

Share
d14weta
d14weta
Więcej tematów