PolskaPolskie Radio nie chciało wywiadu z ks. Isakowiczem-Zaleskim

Polskie Radio nie chciało wywiadu z ks. Isakowiczem-Zaleskim

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski miał być gościem Polskiego Radia 24 i opowiedzieć o konflikcie zbrojnym między Armenią i Azerbejdżanem. Zarząd Polskiego Radia zdecydował jednak, że wywiad się nie odbędzie.

Polskie Radio nie chciało wywiadu z ks. Isakowiczem-Zaleskim
Polskie Radio nie chciało wywiadu z ks. Isakowiczem-Zaleskim
Źródło zdjęć: © PAP | Stanisław Rozpędzik

02.10.2020 10:18

Ks. Isakowicz-Zaleski miał opowiedzieć o konflikcie w Górskim Karabachu z perspektywy duchownego katolickiego w obrządku ormiańskim i łacińskim. Zapowiadał, że w wywiadzie postara się odpowiedzieć na pytanie, czy spór między Azerbejdżanem i Armenią jest sporem chrześcijaństwa z Islamem.

Polskie Radio odwołało wywiad

Do wywiadu jednak nie doszło, ponieważ zarząd Polskiego Radia zdecydował go odwołać. "Przed chwilą dostałem telefon z PR24, że jest 'zapis' ze strony dyrekcji i audycja zostaje zdjęta. Jak mówił W. Churchill: 'Ropa jest ważniejsza od krwi Ormian;" - napisał ks. Isakowicz-Zaleski na Twitterze.

Duchowny stwierdził też, że decyzja władz Polskiego Radia to przejaw cenzury w polskich mediach publicznych. Zdaniem Isakowicza-Zaleskiego wspomniany przez niego "zapis" dotyczy cenzurowania treści dotyczących chrześcijańskich Ormian, którzy są celem ataków ze strony Azerbejdżanu.

Polskie Radio, jak na razie, nie doniosło się do zarzutów ze strony ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego.

Polskie Radio nie chciało rozmowy o Górskim Karabachu?

Ostatnie wydarzenia na terenie Górskiego Karabachu to kolejna odsłona trwającego już niemal 40 lat konfliktu między Armenią i Azerbejdżanem. W roku 1994 doszło do zawieszenia broni między stronami konfliktu, który pochłonął życie około 30 tysięcy ludzi.

Górski Karabach zamieszkują chrześcijanie, którzy są wspierani przez rząd Armenii. Teren ów jest jednak formalnie częścią Azerbejdżanu.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)