Trwa ładowanie...
d454w5b

Polskie CBŚP i niemiecka policja zlikwidowali szajkę wysadzającą bankomaty

Policjanci CBŚP zatrzymali dwóch członków zorganizowanej grupy przestępczej wysadzającej bankomaty. Grupa ma na swoim koncie co najmniej kilkanaście włamań do bankomatów w Niemczech, Danii, Norwegii i Szwajcarii. - Wstępnie ustalono, że w wyniku włamań do bankomatów tylko na terenie Niemiec sprawcy zrabowali ponad dwa miliony euro - powiedziała rzeczniczka Centralnego Biura Śledczego Policji kom. Agnieszka Hamelusz. Mężczyzn zatrzymano na terenie województw zachodniopomorskiego i lubuskiego. Byli poszukiwani na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polskie CBŚP i niemiecka policja zlikwidowali szajkę wysadzającą bankomaty
(Agencja Gazeta, Fot: Bartosz Bobkowski)
d454w5b

Funkcjonariusze CBŚP nawiązali ścisłą współpracę z policją kryminalną z Berlina i Frankfurtu nad Odrą. Jak ustalili, grupa dopuszczała się przestępstw głównie w Niemczech, Danii, Norwegii i Szwajcarii.

- Wspólne działania policji niemieckiej i polskiej doprowadziły do zatrzymania na terenie Niemiec trzech członków grupy przestępczej podczas włamania do bankomatu. Sprawcy przy użyciu mieszanki gazu, doprowadzali do jego wybuchu, a następnie skradli gotówkę - powiedziała Hamelusz. Jak poinformowała, przedstawiono im zarzuty dotyczące działania w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się kradzieżami z włamaniem do bankomatów.

- Materiał dowodowy zebrany przez prokuraturę w Regensburgu w stosunku do dwóch pozostałych osób pozwolił na wystawienie Europejskiego Nakazu Aresztowania. Mężczyzn tych zatrzymano w województwie zachodniopomorskim i lubuskim - powiedziała rzeczniczka CBŚP.

Zatrzymani w Polsce mężczyźni mają zostać przekazani stronie niemieckiej.

Marek Grabski

d454w5b

Podziel się opinią

Share

d454w5b

d454w5b
Więcej tematów