Trwa ładowanie...
d3q9p4y

Polski kierowca oszukał tachograf. Teraz słono za to płaci

Polski kierowca ciężarówki przejechał ponad 21 mil bez zapisywania danych w pamięci tachografu. Został zatrzymany przez brytyjskich funkcjonariuszy i skazany. "Całe to doświadczenie było straszne. Jestem po prostu zdesperowany, aby wrócić do swojej rodziny" - powiedział lokalnemu serwisowi 56-latek z Mrozów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polak został zatrzymany na Wyspach.
Polak został zatrzymany na Wyspach. (Materiały prasowe, Fot: GITD)
d3q9p4y

Andrzej Gromulski pracuje jako kierowca samochodów ciężarowych. 56-latek mieszka w województwie mazowieckim wraz z żoną i dwójką dzieci. Miesięcznie zarabia 400 funtów.

Gdy 12 września brytyjscy funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali Gromulskiego, od razu zorientowali się, że tachograf nie działa jak należy. Ciężarówka została przewieziona do centrum tachografu w Beeston.

Sprawę natychmiast skierowano do Sądu Koronnego w Nottingham. Mężczyzna przyznał się do stawianych mu zarzutów zafałszowania wyników tachografu oraz użycia narzędzi potrzebnych do dokonania fałszerstwa (chodzi prawdopodobnie o tzw. zaślepki, które powodują, że tachograf przestaje działać).

d3q9p4y

Mężczyzna został skazany na karę 30 dni pozbawienia wolności. Uzasadnieniem wyroku jest fakt, że praktyka zastosowana przez polskiego kierowcę może spowodować dziesiątki śmiertelnych ofiar na drogach.

Gromulski w rozmowie z lokalnym portalem Notthingham Post powiedział: "Całe to doświadczenie było straszne. Jestem po prostu zdesperowany, aby wrócić do swojej rodziny".

Tachograf to urządzenie kontrolujące czas, prędkość i przejechane kilometry. Jest stosowany w ciężarówkach i autokarach, wiele osób nagminnie fałszuje zapisywane przez niego dane z powodu żelaznych zasad dotyczących pracy zawodowych kierowców.

d3q9p4y

Podziel się opinią

Share
d3q9p4y
d3q9p4y
Więcej tematów