Trwa ładowanie...
d3toxh9

Polski kierowca oskarżony o przemyt heroiny

Polak Bogdan U., kierowca ciężarówki,
aresztowany we wtorek wieczór w Dover pod zarzutem przemytu
heroiny, pozostanie w areszcie przez co najmniej dwa tygodnie.

d3toxh9
d3toxh9

Sąd magistracki w Dover uznał w środę, że sprawa kwalifikuje się do dalszego postępowania.

Polakowi postawiono zarzut usiłowania przemytu narkotyków o rynkowej wartości ok. 6 mln funtów - podały w środę władze celne Kentu.

45-letni oskarżony, który pochodzi z małej miejscowości na Pomorzu, nie życzył sobie kontaktu z konsulatem i korzystał z pomocy obrońcy z urzędu.

Zdaniem brytyjskiego urzędnika imigracyjnego, pragnącego zachować anonimowość, sprawa jest nietypowa, ponieważ Polacy dotychczas nie dali się poznać Brytyjczykom jako przemytnicy heroiny.

d3toxh9

Kilka razy władze celne wykryły u nich większe ilości papierosów, rzadziej alkoholu. Polska jest natomiast znana jako teren produkcji amfetaminy - syntetycznego narkotyku, przemycanego m.in. do krajów Beneluksu.

Heroinę zwykle szmugluje się na Wyspy Brytyjskie z Karaibów, najczęściej samolotami. W grę może więc wchodzić uruchomienie nowego szlaku - uważa anonimowy rozmówca.

Amerykański ośrodek badawczy Stratfor, powołując się na anonimowe źródła w USA i UE, w niedawnym raporcie na temat rosyjskich i ukraińskich gangów przemytniczych wymienił Warszawę na liście najważniejszych miast z punktu widzenia ich działalności.

W połowie lat 90. szerokim echem w środowisku polonijnym odbiła się sprawa osiadłej w W. Brytanii Polki Krystyny Vann, skazanej za przemyt heroiny z Karaibów na 12 lat więzienia. W jej obronie stanęło lobby polonijne, argumentując, że była ofiarą zorganizowanego świata przestępczego. Vann została przedterminowo zwolniona pod warunkiem wyjazdu z W. Brytanii.(iza)

d3toxh9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3toxh9
Więcej tematów