Trwa ładowanie...
dw2v42u

Polski generał na czele Połączonego Centrum Działań Bojowych NATO

• Gen. bryg. Andrzej Reudowicz będzie dowodził Połączonym Centrum Działań Bojowych
• Decyzję wręczył mu dowódca generalny gen. broni Mirosław Różański
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gen. bryg. Andrzej Reudowicz
Gen. bryg. Andrzej Reudowicz (PKW Afganistan)
dw2v42u

Gen. bryg. Andrzej Reudowicz od 20 lipca będzie dowodził Połączonym Centrum Działań Bojowych w Stavanger w Norwegii. Dowódca generalny gen. broni Mirosław Różański wręczył mu decyzję o wyznaczeniu na to stanowisko w strukturach NATO.

O nominacji dla Reudowicza poinformowało Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Połączone Centrum Działań Bojowych (ang. Joint Warfare Centre, JWC) powstało w 2003 r. i podlega Sojuszniczemu Dowództwu ds. Transformacji (ACT) w Norfolk w stanie Wirginia w USA. JWC jest główna instytucją NATO odpowiedzialną za wspólne szkolenie i ćwiczenia na poziomie operacyjnym. JWC dowodzi wspólną i kombinowaną integracją zdolności, rozwojem koncepcji i doktryn w celu poprawy gotowości operacyjnej NATO i interoperacyjności.

dw2v42u

54-letni gen. bryg. Andrzej Reudowicz od listopada 2015 r. do początku maja 2016 r. był dowódca 12 Dywizji Zmechanizowanej w Szczecinie. Wcześniej, od kwietnia 2014 r. był szefem Zarządu Wojsk Aeromobilnych i Zmotoryzowanych w Inspektoracie Wojsk Lądowych DGRSZ. Był też szefem zespołu w grupie organizacyjnej dowództwa generalnego (2013), szefem Centrum Dowodzenia Dowództwa Operacyjnego Sił Zbrojnych (2011-2013) i dowódcą 10 Brygady Kawalerii Pancernej (2008-2011). W czasie dowodzenia tą brygadą był także od października 2010 r. do kwietnia 2011 r. dowódcą ósmej zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie. Od września 2011 r. jest Kanclerzem Orderu Krzyża Wojskowego.

dw2v42u

Podziel się opinią

Share
dw2v42u
dw2v42u