Trwa ładowanie...
d283pgh

Polska zdecydowanie potępia zamach w Tel Awiwie

Polskie MSZ zdecydowanie potępiło w poniedziałek terrorystyczny zamach w Tel Awiwie. Jednocześnie MSZ przyłącza się do wezwań społeczności międzynarodowej do władz Autonomii palestyńskiej o skuteczną walkę z terroryzmem.

Share
d283pgh

Polska niezmiennie potępia i odrzuca metody terroru i przemocy jako drogę realizacji celów politycznych. Barbarzyński akt wobec niewinnych młodych ludzi nie może znaleźć zrozumienia. Uważamy, iż takie działania stanowią istotna przeszkodę w procesie pokojowym i mogą zniweczyć możliwość wznowienia dialogu politycznego między Izraelem i Palestyńczykami - brzmi fragment oświadczenia sygnowanego przez rzecznika MSZ Grzegorza Dziemidowicza.

W oświadczeniu czytamy, że konieczne jest przywrócenie współpracy palestyńsko-izraelskiej w dziedzinie bezpieczeństwa. Zdaniem MSZ, współpraca ta przynosiła w przeszłości rzeczywiste rezultaty. Autorzy oświadczenia wyrażają również nadzieje, że zarówno Izraelczycy jak i Palestyńczycy nie ulegną naciskom wrogów pokoju i pozostaną wierni apelom swoich przywódców o zawieszenie broni.(ck)

d283pgh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d283pgh
d283pgh
Więcej tematów