Trwa ładowanie...

Polska wybrana członkiem Rady Praw Człowieka ONZ

Podczas głosowania w Zgromadzeniu Ogólnym ONZ Polska została wybrana do Rady Praw Człowieka na kadencję obejmującą lata 2020-2022. Nasz kraj uzyskał 124 głosy.
Share
Poprzednio Polska była członkiem Rady Praw Człowieka w latach 2011-2013
Poprzednio Polska była członkiem Rady Praw Człowieka w latach 2011-2013Źródło: East News
d3nxi4a

"Członkostwo w Radzie Praw Człowieka będzie stanowić kontynuację zaangażowania Polski w Radzie Bezpieczeństwa ONZ w rozwiązywanie problemów globalnych, w szczególności w zakresie ochrony praw człowieka i podstawowych wolności. Oczekujemy, że przyczyni się ono do dalszego umocnienia pozycji Polski na arenie międzynarodowej" - czytamy na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Jako główne cele członkostwa w Radzie ONZ, MSZ stawia umacnianie praw człowieka, ochronę ludności cywilnej w konfliktach zbrojnych, umacnianie wolności religii lub wyznania oraz ochronę praw człowieka.

d3nxi4a

Rada Praw Człowieka ONZ powstała w 2006 roku, zastępując Komisję Praw Człowieka Organizacji Narodów Zjednoczonych. Liczy 47 państw-członków. Polska była jej członkiem w latach 2006-2007 oraz 2011-2013. Do zadań Rady Praw Człowieka należy udzielanie pomocy państwom w wypełnianiu zobowiązań z zakresu ochrony praw człowieka poprzez dialog, budowę struktur instytucjonalnych i pomoc techniczną.

Gorąco w Sejmie. Nitras z kolejną karą

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3nxi4a

Podziel się opinią

Share
d3nxi4a
d3nxi4a
Więcej tematów