Trwa ładowanie...

Polska studentka zmarła w Korei Płd. Wszyscy możemy pomóc jej rodzinie

Piłkę z podpisami polskiej reprezentacji i koszulki Łukasza Fabiańskiego licytować można na aukcji w sieci zainicjowanej przez poznański Uniwersytet im. Adama Mickiewicza (UAM). Aukcję zorganizowano, by pomóc rodzinie studentki, która zmarła po chorobie w Korei Południowej.

Share
Polska studentka zmarła w Korei Płd. Wszyscy możemy pomóc jej rodzinieŹródło: Facebook.com, fot: Katarzyna Siewierska FB
d147evb

Biuro prasowe UAM poinformowało, że przebywająca na stypendium w Seulu 23-letnia studentka filologii koreańskiej zaraziła się mononukleozą, co doprowadziło do ujawnienia u niej choroby immunologicznej. Nie udało się uratować jej życia, studentka zmarła na początku czerwca.

"Kasia uwielbiała Koreę, na wymarzony kierunek studiów przyjechała do Poznania z Warszawy. Od urodzenia zmagała się z poważnymi uczuleniami, z chorymi stawami, ze skazą krwotoczną, lecz nikt nie przypuszczał, że jej organizm skrywa kolejną, jeszcze rzadszą chorobę (HLH), którą w Seulu aktywowała mononukleoza. Zdrowy człowiek miałby szansę, Kasia ze skazą krwotoczną nie" - informuje opis na stronie poświęconej historii poznańskiej studentki.

Zobacz też: Ostatnia walka Tomasza Kality

Leczenie Katarzyny w Korei było bardzo kosztowne; jej rodzina została z długiem kilkudziesięciu tysięcy złotych. Dlatego też UAM zainicjował na Allegro aukcję charytatywną, podczas której wylicytować można m.in. piłkę z podpisami polskiej reprezentacji, koszulki Łukasza Fabiańskiego z podpisami oraz tablet.

"Wszelkie uzyskane w ten sposób środki wesprą mamę Kasi w tym ciężkim czasie" - podało biuro prasowe uczelni.

Jednocześnie ruszyła też zbiórka pieniędzy na pomoc bliskim zmarłej studentki.

d147evb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d147evb
d147evb
Więcej tematów