Trwa ładowanie...
d1umwdr
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Polska przeciwko przywróceniu kontroli na granicach Schengen

Polska wypowiada się przeciwko możliwości przywrócenia na dwa lata kontroli na niektórych granicach wewnętrznych w strefie Schengen - wynika z wypowiedzi szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka. - Należy wzmocnić granice zewnętrze - podkreślił w Brukseli.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak oraz premier Beata Szydło
Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak oraz premier Beata Szydło (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
d1umwdr

Według nieoficjalnych informacji przewodniczący Radzie UE Luksemburg przygotował na spotkanie ministrów spraw wewnętrznych dokument, który dotyczy możliwości przedłużenia aż na dwa lata kontroli na granicach wewnętrznych strefy Schengen.

- Polska uważa, że strefa Schengen jest naszym wspólnym dobrem, w związku z tym sądzimy, że należy wzmocnić jej zewnętrzne granice. Tworzenie podstref w strefie Schengen nie służy dobrze nikomu - powiedział pytany o to przez dziennikarzy Błaszczak.

Impulsem do dyskusji na ten temat są problemy z ochroną granic Grecji, która nie jest w stanie opanować sytuacji związanej z napływem uchodźców i zwleka z poproszeniem UE o pomoc. Uchodźcy przedostają się z Grecji przez Bałkany Zachodnie do bogatych państw UE.

d1umwdr

Podziel się opinią

Share

d1umwdr

d1umwdr
Więcej tematów