Trwa ładowanie...
d39rc80

Polska premiera "Grease" 5 stycznia

Premiera polskiej wersji jednego z najpopularniejszych musicali na świecie - "Grease" - odbędzie się 5 stycznia w Teatrze Muzycznym Roma - poinformował na konferencji prasowej reżyser spektaklu Wojciech Kępczyński.

Share
d39rc80

Kępczyński zapowiada widowisko pełne rozmachu: 50 aktorów i tancerzy, szalony taniec i porywający rock'n'roll. Zakupiono cztery największe filmowe przeboje, które nie znalazły się w wersji teatralnej spektaklu: "Grease", "Sandy", "Hopelessly devoted to you" i "You are one that I want".

Budżet musicalu wyniósł 1 mln 700 tys. zł.

W obsadzie warszawskiej wersji "Grease" znajdą się aktorzy znani publiczności m.in. z musicalu "Metro" czy "Miss Saigon".

d39rc80

"Grease" jest jednym z najpopularniejszych broadwayowskich musicali. Po raz pierwszy wystawiono go w 1971 roku w eksperymentalnym Kingstone Mines Theatre w Chicago, w dawnej zajezdni tramwajowej. Budżet przedsięwzięcia nie przekroczył 200 dolarów, ale spektakl utrzymał się na afiszu przez ponad osiem miesięcy.

Po tym sukcesie zainteresowali się nim producenci z Broadwayu, a rok później odbyła się premiera "Grease" w Eden Theatre w Nowym Jorku.

Wkrótce rozpoczęło się turnee po Stanach Zjednoczonych. W rolę jednego z chłopców - Doody'ego - wcielił się 17 - letni wówczas John Travolta. Aby spełnić wymagania dotyczące nieletnich, producenci musieli zaangażować do chórku jego siostrę Ellen, jako oficjalną opiekunkę Johna.

W 1978 roku odbyła się premiera filmowej wersji "Grease" w reżyserii Randala Kleisera. Travolta wystąpił tym razem w roli głównej, a u jego boku zagrała Olivia Newton-John.

Wielkim sukcesem okazały się także piosenki z filmu. "Summer Night" i "You are the one that I want" utrzymywały się w 1978 roku na pierwszych miejscach brytyjskich list przebojów przez dziewięć tygodni. (mk)

d39rc80

Podziel się opinią

Share
d39rc80
d39rc80
Więcej tematów