Trwa ładowanie...

Polska policja wyśle funkcjonariusza do Harlow

• Funkcjonariusz z Polski będzie wspierał Brytyjczyków w patrolowaniu miasta
• Policjant będzie przebywał w Wielkiej Brytanii przez tydzień
• Decyzja jest efektem spotkania władz policji hrabstwa Essex i przedstawicieli polskiej Komendy Głównej Policji
• "Chodzi o wysłania silnego sygnału o wsparciu dla polskiej społeczności w Harlow"
• W Harlow w południowo-wschodniej Anglii doszło do dwóch ataków na Polaków

Share
Polska policja wyśle funkcjonariusza do Harlow
Źródło: WP, Fot: Marcin Gadomski
d1cdart

- Podjęliśmy jednoznaczne zobowiązanie do bliskiej pracy z polską społecznością w Harlow, która istnieje tutaj od 40 lat i jest integralną częścią naszego hrabstwa. Chcemy zapewnić ich, że tego typu incydenty są rzadkie i zrobimy wszystko, aby przeprowadzić pełne śledztwo w tej sprawie - powiedział Stephen Kavanagh z Essex Police.

- Niektórzy mogą się obawiać współpracy z policją, ale zapewniam, że nasze służby w Essex mają wieloletnie doświadczenie w pracy z różnymi społecznościami. Nie cierpcie w milczeniu, mówcie nam o wszelkich problemach - zaapelował.

d1cdart

Z kolei Rafał Batkowski, dyrektor ds. współpracy międzynarodowej Komendy Głównej Policji podkreślił, że wizyta miała na celu podkreślenie zainteresowania polskich służb bezpieczeństwem Polaków w Wielkiej Brytanii.

- Celem naszej wizyty było poznanie stanu postępowania, które dotyczy dwóch poważnych przestępstw, gdzie ofiarami są nasi obywatele, a z drugiej strony chcieliśmy uzyskać zapewnienie dot. bezpieczeństwa naszych obywateli i informację o środkach, które sprawią, że polska społeczność w Essex będzie czuła się bezpiecznie - podkreślił.

Według informacji PAP wysłany z Warszawy funkcjonariusz będzie brał udział - w polskim umundurowaniu - w dziennych i nocnych patrolach w celu "wysłania silnego sygnału o wsparciu" dla polskiej społeczności w Harlow.

W 85-tysięcznym Harlow mieszka ponad 1,5 tys. Polaków.

Z Harlow Jakub Krupa

d1cdart

Podziel się opinią

Share
d1cdart
d1cdart
Więcej tematów