Trwa ładowanie...
d2myqhf

Polska dostawała, teraz powinna rozdawać

Polska, która sama otrzymała w ubiegłych latach olbrzymie wsparcie międzynarodowe, nie może teraz sprzeciwiać się pomocy innym krajom - powiedział wicepremier Marek Belka w Monterrey w Meksyku podczas odbywającej się tam Konferencji ONZ na temat finansowania rozwoju.

d2myqhf
d2myqhf

Wicepremier dodał, że wsparcie powinno być przekazywane częściowo w formie pożyczek, a częściowo w formie dotacji. Zdaniem Marka Belki, pożyczki udzielane najuboższym państwom na przykład na rozwój oświaty nigdy nie zostaną spłacone i byłoby uczciwiej udzielać na takie cele dotacji. Pożyczki powinny być natomiast przyznawane tam, gdzie jest większa szansa uzyskania dochodów.

Także Stany Zjednoczone opowiadają się za większą pomocą w formie dotacji niż pożyczek, których najbiedniejsi i tak nie są w stanie zwrócić.

Wcześniej sekretarz generalny ONZ Kofi Annan zaapelował o przyznanie przez bogate kraje dodatkowej pomocy dla krajów najuboższych, w wysokości 50 miliardów dolarów rocznie. Zdaniem Annana, dwukrotne zwiększenie obecnej pomocy pozwoli osiągnąć założony przez ONZ cel: zredukowanie o połowę rozmiarów ubóstwa na świecie do 2015 roku.(ck)

d2myqhf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2myqhf
Więcej tematów