Qaqwqwrqw

Polska blisko zniesienia wiz do USA. Ambasada apeluje o pomoc

Ambasada USA w Polsce ruszyła z nową kampanią informacyjną, której celem jest zwiększenie liczby wniosków o wizę. Jak tłumaczą amerykańscy dyplomaci, niższy odsetek odmów i większe zainteresowanie wizami doprowadzi do zniesienia obowiązku wizowego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Georgette Mosbacher zapowiada, że wizy znikną najpóźniej w 2020 roku
Georgette Mosbacher zapowiada, że wizy znikną najpóźniej w 2020 roku (Agencja Gazeta)
Qaqwqwrqw

"Rozpoczynamy kampanię #VisaWaiverDlaPolski! Do końca września mamy czas, aby obniżyć procent odmów wizowych a tym samym, aby Polska dołączyła do programu ruchu bezwizowego. Ale potrzebujemy pomocy Polaków - zróbmy to razem!" - apeluje na Twitterze ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie.

Celem kampanii jest zachęcanie Polaków do aplikowania o wizę i jednocześnie przybliżenie warunków, które muszą zostać spełnione, aby wizę otrzymać. W ten sposób - przekonuje ambasada - Polacy mogą przyczynić się do tego, aby Polska został objęta programem Visa Waiver, czyli programem ruchu bezwizowego.

Qaqwqwrqw

Jak informuje ambasada, obecnie odsetek odmów wizowych kształtuje się na poziomie niespełna 4 proc. Celem polskiej dyplomacji jest zejście poniżej 3 proc. Musi to nastąpić przed końcem września. Wówczas Polska dołączy do ruchu bezwizowego. Głównym czynnikiem wpływającymi na decyzję o przyznaniu wizy są "więzy z Polską", czyli m.in. stała praca w Polsce, rozpoczęte studia, rodzina.

Ambasador USA w Warszawie Georgette Mosbacher twierdzi, że zniesienie wiz dla Polaków jest jej priorytetem. Pod koniec marca Mosbacher zapewniała, że zamierza zrealizować wspomniany cel najpóźniej w 2020 roku.

Zobacz także: Okrągły stół ws. edukacji na Stadionie Narodowym. Minister zdradza szczegóły

Qaqwqwrqw

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw