Trwa ładowanie...
d2vm7ga

Polska będzie promować swój eksport

Polska Agencja Informacji i Inwestycji
Zagranicznych przejęła się hasłem "promocja eksportu" i stworzyła
dla niego specjalny program. Pieniądze ma zapewnione, a przykład,
jak je wydawać, przypłynął z Anglii - pisze "Puls Biznesu".

d2vm7ga
d2vm7ga

Na zainteresowanie firm "paszportem" też pewnie nie będzie narzekać, bo perspektywy dla eksportu są dobre. Są chęci, jest 380 milionów złotych, czekamy na rezultaty - zaznacza dziennik.

Agencja będzie szukać firm, które mogą eksportować, wesprze je i pomoże wejść na nowe rynki. PAIIZ przygotowuje się do nowego zadania: promocji eksportu.

W ramach programu Innowacyjna Gospodarka znajdzie się działanie "Paszport do eksportu". To wzorowany na doświadczeniach brytyjskich projekt polegający na wspieraniu początkujących eksporterów i identyfikowaniu firm o wysokim potencjale eksportowym, które nie myślały o wyjściu z produktami poza kraj. Takim podmiotom oferowalibyśmy szkolenia, pomoc w nawiązaniu kontaktów biznesowych i ułatwilibyśmy zdobycie kontraktów - zapowiada Andrzej Kanthak, prezes PAIIZ.

Program mógłby ruszyć w przyszłym roku i być wspierany z funduszy unijnych. W latach 2007-13 przeznaczone jest na niego 380 milionów złotych. (PAP)

d2vm7ga
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vm7ga
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj