Trwa ładowanie...
dys2591

Polska ambasada we Włoszech odradza wyjazdy do środkowej części kraju

• Polska ambasada we Włoszech odradza wyjazdy na tereny w środkowej części kraju
• To tereny dotknięte niedawnym trzęsieniem ziemi
• W wydanym komunikacie placówka RP zwróciła uwagę na trwającą aktywność sejsmiczną na tym obszarze
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polska ambasada we Włoszech odradza wyjazdy do środkowej części kraju
(AFP, Fot: FILIPPO MONTEFORTE)
dys2591

Polska ambasada we Włoszech odradza wyjazdy na tereny w środkowej części kraju, dotknięte niedawnym trzęsieniem ziemi. W wydanym w środę komunikacie placówka RP zwróciła uwagę na trwającą aktywność sejsmiczną na tym obszarze.

Po niedzielnym trzęsieniu ziemi o magnitudzie 6,5 - najsilniejszym we Włoszech od 36 lat - w rozpowszechnionej nocie podkreślono: "Z uwagi na nieustającą aktywność sejsmiczną, znaczne zniszczenia materialne oraz prowadzoną akcję ratunkową Wydział Konsularny Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Rzymie odradza wyjazdy na obszary środkowych Włoch".

Ambasada przypomniała, że tereny najbardziej dotknięte zniszczeniami to pogranicze regionów Umbria, Lacjum, Marche i Abruzja, a w szczególności okolice miejscowości Amatrice, Accumoli, Nursja, Arquata del Tronto, Montemonaco, Visso, Ussita, Castelsantangelo sul Nera i Preci.

"W razie wystąpienia wstrząsów wtórnych zaleca się bezwzględne stosowanie się do zaleceń służb ratunkowych i porządkowych" - dodano w komunikacie. Mowa w nim jest też o tym, że w Rzymie i innych najważniejszych ośrodkach turystycznych nie występują utrudnienia w podróżowaniu.

dys2591

Podziel się opinią

Share
dys2591
dys2591
Więcej tematów