Trwa ładowanie...
d4jpqzf
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Polscy żołnierze odznaczeni medalami armii USA

Czterech polskich żołnierzy otrzymało w Kielcach medale Armii Stanów Zjednoczonych. Odznaczenia za zasługi oraz udział w misji w Afganistanie wręczył charge d'affaires Ambasady Amerykańskiej w Warszawie, John Law.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Od lewej: odznaczony Medalem za Szczególne Zasługi dla Armii USA szef sekcji operacyjnej XV zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego major Zygmunt Sabik oraz odznaczeni Medalami Pochwalnymi Armii Amerykańskiej: kapitan Marian Orzechowski, kapitan Leszek Wierzbicki i starszy kapral Łukasz Janus
Od lewej: odznaczony Medalem za Szczególne Zasługi dla Armii USA szef sekcji operacyjnej XV zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego major Zygmunt Sabik oraz odznaczeni Medalami Pochwalnymi Armii Amerykańskiej: kapitan Marian Orzechowski, kapitan Leszek Wierzbicki i starszy kapral Łukasz Janus (PAP, Fot: Michał Walczak)
d4jpqzf

Mjr Zygmunt Sabik został uhonorowany medalem za zasługi na służbie (Meritorious Service Medal) natomiast kpt. Leszek Wierzbicki, kpt. Marian Orzechowski oraz st. kpr. Łukasz Janus otrzymali medale uznania (Army Commendation Medal) przyznawane przez Armię Stanów Zjednoczonych.

Law podkreślił "odwagę i zaangażowanie" polskich żołnierzy podczas operacji w Afganistanie. - Relacje wojskowe między Polską a USA są silniejsze niż kiedykolwiek. Polska stała ramię w ramię na polach bitewnych w Afganistanie i w Iraku, jesteśmy bardzo za to wdzięczni. Oba nasze kraje zapłaciły ogromną cenę zarówno w formie zainwestowanych zasobów jak i ludzkich istnień by zapewnić bezpieczeństwo i pokój w tamtym regionie - zaznaczył.

Dyplomata, który sam przebywał w Afganistanie, zwrócił uwagę, że polscy żołnierze wyróżniali się profesjonalizmem, dobrym wyszkoleniem, a także służyli wielokrotnie radą podczas służby.

d4jpqzf

Amerykańskie medale zostały wręczone przy okazji rozpoczętego we wtorek w Kielcach 23. Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego.

Podczas tegorocznych targów na powierzchni 27 tys. metrów kwadratowych prezentuje się 550 wystawców z 30 krajów świata. Bierze w nim udział 66 delegacji z 48 krajów. Podczas tegorocznej edycji swoją wystawę narodową prezentuje Norwegia.

d4jpqzf

Podziel się opinią

Share

d4jpqzf

d4jpqzf
Więcej tematów