Trwa ładowanie...
d363j2b

Polscy żołnierze nad Zatoką Perską?

Jak się nieoficjalnie dowiedziała Informacyjna Agencja Radiowa, rząd zdecyduje o rozszerzeniu o Kuwejt i Bahrajn listy krajów do których mogą zostać wysłani nasi żołnierze w związku z operacją przeciwko terroryzmowi. Oba kraje leżą w pobliżu Iraku nad zatoką Perską.

Share
d363j2b

Wcześniej lista krajów do których mieli jechać nasi żołnierze obejmowała Afganistan i graniczące z nim Tadżykistan i Uzbekistan oraz Morze Arabskie i Ocean Indyjski.

Dziesięć dni temu minister obrony narodowej Jerzy Szmajdziński zapowiadał, że plutony chemiczny i rozpoznania biologicznego miałyby pojechać do Kirgizji.

Zgoda prezydenta udzielona rządowi na wysłanie naszych żołnierzy poza teren kraju obejmuje 300-osobowy kontyngent. W jego skład wchodzą kompania piechoty jednostki GROM, pluton z Brygady Logistycznej z Opola, pluton z Brygady Saperów z Brzegu, pluton przeciwchemiczny, zespół rozpoznania biologicznego z Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii w Puławach oraz okręt wsparcia logistycznego "Kontradmirał Ksawery Czernicki".(ck)

d363j2b

Podziel się opinią

Share
d363j2b
d363j2b
Więcej tematów