Polscy Pracodawcy na szczycie w Barcelonie
Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych uważa, że przyjęty w Lizbonie program rozwoju gospodarczego Unii Europejskiej nie jest w pełni realizowany. Dlatego też przedsiębiorcy zrzeszeni w tej organizacji, prezentując w Barcelonie swoje stanowisko w tej kwestii, będą walczyć przede wszystkim o zniesienie administracyjnych barier dla rozwoju przedsiębiorczości oraz o większe uelastycznienie rynków pracy.
Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych, jako organizacja stowarzyszona w Związku Europejskich Pracodawców i Przemysłowców, zaprezentuje w czwartek w Barcelonie, w przeddzień szczytu Unii Europejskiej, swoje stanowisko w sprawie agendy lizbońskiej.
Przyjęty przed dwoma laty w Lizbonie program rozwoju gospodarczego Unii zakłada, że postęp może zostać osiągnięty jedynie dzięki szerokim reformom, polegającym między innymi na promowaniu przedsiębiorczości i umożliwianiu zdobywania nowych umiejętności w ciągu całego zawodowego życia.
Prezydent Konfederacji Henryka Bochniarz podkreśliła, że jej organizacja podziela opinię większości europejskich przedsiębiorców, według których spowalnianie rozwoju gospodarki światowej i europejskiej nie powinno być pretekstem do odkładania niezbędnych reform na później. Dlatego też w swoim stanowisku pracodawcy zwrócą uwagę na konieczność ułatwienia dostępu do kapitału oraz na konieczność tworzenia wspólnego rynku usług.
Bochniarz wyraziła ubolewanie z powodu niekorzystania przez obecny rząd z bogatych doświadczeń pracodawców. O wielu istotnych dla naszej gospodarki postanowieniach rządu dowiadujemy się z prasy - podkreśliła Henryka Bochniarz. (aka)