Trwa ładowanie...
d2ldosf
d2ldosf
polska

Polscy piloci tankowali F-16 kilka tysięcy metrów nad ziemią

Polscy piloci to ścisła światowa czołówka. Potwierdzili to bezbłędnie wykonując trudny manewr tankowania w powietrzu, który trenowali razem z Holendrami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2ldosf

Przy prędkości przekraczającej 500 km/h piloci musieli podlecieć myśliwcami F-16 w odległości kilku metrów do samolotu-cysterny i podłączyć się do cienkiej rurki, a potem bezpiecznie ją odpiąć.

Manewr wymaga zegarmistrzowskiej precyzji. Wszystkich 20 pilotów biorących udział w szkoleniu poradziło sobie znakomicie.

d2ldosf

- Nasi piloci są przygotowani do różnych sytuacji, więc takie tankowanie w powietrzu nie jest im straszne - stwierdził kpt. Marek Kwiatek z 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku.

Mistrz w MiG-u

Niedawno było głośno również o spektakularnym manewrze Kapitana Adriana Rojka. Podczas pokazów w Wielkiej Brytanii tysiące widzów obserwowały start jego myśliwca MiG-29, należącego do polskich Sił Powietrznych.

Za sprawą umiejętności pilota, chwilę po oderwaniu się od ziemi, maszyna wystrzeliła w górę jak rakieta. "Pionowy" start stał się hitem serwisu YouTube. Filmik obejrzało już ponad 5 mln internautów. Publikowały go media na całym świecie, a eksperci lotnictwa chwalili kunszt Polaka (ZOBACZ WIĘCEJ).

d2ldosf

Podziel się opinią

Share
d2ldosf
d2ldosf
Więcej tematów