Trwa ładowanie...
d4fh28v

Polscy księża zmieniają zdanie. Coraz bliżej do udzielania komunii rozwodnikom

Jeszcze kilka lat temu polskie duchowieństwo było skrajnie przeciwne udzielania eucharystii osobom po rozwodach. Obecnie, pod wpływem sugestii z Watykanu, stanowisko kleru ma być znacznie bardziej liberalne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Księża zaczynają zmieniać zdanie ws. rozwodników (123RF)
d4fh28v

Biuro Prasowe Episkopatu Polski opublikowało 10 czerwca dokument, zawierający nowe wytyczne ws. osób żyjących w związkach niesakramentalnych. Jego treść pochwalił redaktor naczelny portalu Vatican Insider Andrea Tornelli.

"Z dokumentu przebija usiłowanie maksymalnej zgodności Kościoła polskiego ze wskazaniami papieża, mimo że wielu biskupów przy różnych okazjach twierdziło, iż są przeciwni otwarciu się na ewentualne dopuszczenie do sakramentów żyjących w związkach niesakramentalnych" - napisał.

Chociaż rzecznik Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik podkreśla, że Episkopat nie miał obowiazku konsultować wytycznych z Watykanem, "Tygodnik Powszechny" donosi, że przeciągające się negocjacje ze Stolicą Apostolską miały istotny wpływ na zmianę stanowiska polskich biskupów.

d4fh28v

Zobacz także: Petru do Hofmana: Miłość jest ważniejsza niż polityka

Wytyczne mówią także o konieczności przygotowania księży i struktur kościelnych do "nowego rodzaju duszpasterstwa", przygotowanego do dialogu z osobami w związkach niesakramentalnych. Rzecznik Episkopatu Polski podkreśla jednak, że twierdzenie, iż wytyczne polskich hierarchów prowadzą do wprowadzenia komunii dla rozwodników jest nadinterpretacją.

Źródło: "Tygodnik Powszechny"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4fh28v

Podziel się opinią

Share

d4fh28v

d4fh28v
Więcej tematów