Trwa ładowanie...
d40aarr

Polscy franciszkanie zapowiedzieli post o chlebie i wodzie

Polscy franciszkanie - wobec beznadziejnej sytuacji w Betlejem - zapowiedzieli na przyszły piątek, 26 kwietnia post o chlebie i wodzie, jak również zobowiązali się do wspólnotowej modlitwy o pokój w Ziemi Świętej.

d40aarr
d40aarr

Franciszkańscy prowincjałowie zebrali się w piątek w Kalwarii Zebrzydowskiej, w ramach Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonu.

Dla Braci I Zakonu Franciszkańskiego zarządzamy, aby dzień 26 kwietnia był dniem postu o chlebie i wodzie oraz aby w tym dniu od godziny 20 do 21 wszystkie wspólnoty zgromadziły się przed wystawionym Najświętszym Sakramentem na wspólnej adoracji, błagając o pokój w Ziemi Świętej - napisali do swoich współbraci przełożeni polskich prowincji franciszkańskich.

Uznali, że konflikt izraelsko-palestyński jest również zagrożeniem dla pokoju światowego. Zwrócili się do wszystkich ludzi dobrej woli o zdecydowane działania i pomoc w rozwiązaniu tej absurdalnej wojny i zaangażowanie się na rzecz dialogu, jako jedynego sposobu rozwiązania konfliktu.

Ich zdaniem, jedynym sposobem rozwiązania tej patowej sytuacji jest nawrócenie. Jako synowie św. Franciszka jesteśmy świadomi, że nie ma innej drogi do zaprowadzenia pokoju jak droga wiodąca poprzez nawrócenie ludzkich serc - uważają prowincjałowie zakonu franciszkanów.

Reprezentując ponad trzy tysiące franciszkanów, łączymy się i wspieramy duchowo naszych Współbraci - Stróżów Miejsc Świętych. Wykazujemy naszą solidarność modlitewną oraz łączność z tymi wszystkimi, których ten konflikt dotyka, a także z tymi, którzy cierpią i umierają - dodatkowo zadeklarowali franciszkańscy przełożeni. (aka)

d40aarr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40aarr
Więcej tematów