Trwa ładowanie...
d2pf0oy
d2pf0oy
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Polscy faszyści tworzą bazę swoich wrogów

Międzynarodowa faszystowska organizacja Krew
i Honor tworzy bazę danych o swoich wrogach. Również w Polsce. Na
stronach internetowych zbiera zdjęcia "pedałów", "lewaków",
"czarnuchów", ich adresy, a nawet rejestracje samochodów -
alarmuje "Gazeta Wyborcza".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2pf0oy

- Pamiętaj miejsca, twarze zdrajców rasy, oni wszyscy zapłacą za swoje zbrodnie- to słowa z polskiej strony międzynarodowej organizacji faszystowskiej Blood & Honour. Miał je wypowiedzieć guru nazistów Brytyjczyk Ian Stuart Donaldson.

Polski oddział "B&H" od 19 stycznia prowadzi "Redwatch" - akcję zbierania informacji o działaczach organizacji lewicowych, antyfaszystowskich, feministycznych, a nawet zwykłych grup punkowców.

W jakim celu? - Szykanowanie, zastraszanie i napadanie opisywanych osób - nie ma wątpliwości Marcin Kornak z antyfaszystowskiego stowarzyszenia "Nigdy Więcej".

d2pf0oy

Baza podzielona jest według miast (m.in. Warszawa, Poznań, aglomeracja śląska i Łódź). Na stronie można znaleźć zdjęcia działaczy, adresy, telefony opatrzone rasistowskimi komentarzami. Ale nie tylko.

W dziale Poznań K&H umieszcza listę ponad 500 nazwisk: profesorów, dziennikarzy, redaktorów. Wszyscy podpisali się pod protestem przeciwko zakazowi Marszu Równości w Poznaniu. Pod częścią nazwisk twórcy strony umieszczają krótkie charakterystyki: "groźny w starciu bezpośrednim", "najprawdopodobniej żydowskie pochodzenie", "donosi na policję", "czarnuch i do tego pedał".

- Na razie są tylko nasze nazwiska, ale w każdej chwili mogą się tam znaleźć nasze telefony, zdjęcia i adresy- mówią dziennikarze TOK FM, którzy również znaleźli się na liście. Redakcja zamierza powiadomić prokuraturę.

- Podłość i obrzydlistwo! Apel o podawanie adresów, telefonów, jednoznacznie zachęca do przemocy- uważa Ewa Wanat, redaktor naczelna Radia TOK FM. - Nikt nie jest w stanie zagwarantować, że jakiś świr nie pójdzie pod wskazany adres i nie zrobi czegoś złego. Skoro można doprowadzić do procesu Huellego, Nieznalskiej czy ludzi, którzy głoszą poglądy antyfaszystowskie, to dlaczego nie można postawić przed sądem faszystów? - pyta.

d2pf0oy

- Będziemy zabiegać o zablokowanie strony. Niewykluczone, że zwrócimy się do amerykańskich organów ścigania. Nie będzie to łatwe, ale musimy działać- mówi Maciej Kujawski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie, zapowiadając wszczęcie postępowania przygotowawczego. Kujawski ma się spotkać w czwartek z dziennikarzami TOK FM - zapowiada "GW". (PAP)

Więcej: Gazeta Wyborcza - Polscy faszyści tworzą bazę swoich wrogów

d2pf0oy

Podziel się opinią

Share

d2pf0oy

d2pf0oy
Więcej tematów